בעידן בו דפדפן האינטרנט מחליף גרסאות בקצב מהיר, מיקרוסופט עובדת בקצב שונה. כך אפשר למצוא שרידים של דפדפן האינטרנט אקספלורר 6 וגם את אינטרנט אקספלורר 8, הדפדפן השולט של מיקרוסופט היום בשוק.

הדפדפן ששוחרר במרץ 2009, חולש על כמעט 17 אחוז משוק הדפדפנים בעולם, רק שני לדפדפן כרום 17 שעומד על 27 אחוז, זאת לפי נתוני StatCounter של החודש האחרון. הדפדפן חזק יותר מגרסה 9 (14 אחוז) שזמין רק לבעלי Windows Vista ו-7  ולא נראה שזה הולך להשתנות בקרוב.

IE 8 הולך בדרכו של IE 6, כפיל לבן שאינו מתעדכן ובעל חסרונות רבים ופרצות אבטחה שונות. מיקרוסופט מפעם לפעם מבצעת עדכונים לדפדפן, וזה בעיקר כדי לסגור חורים ולתקן באגים שונים, אך לדפדפן IE8 אין כל תמיכה בתאוצת חומרה בהצגת אתרים או ביכולות של HTML5 החשבות כל כך בעידן זה. מיקרוסופט דואגת לא לציין את הדפדפן בכל צורה שהיא ואף מתעלמת מקיומו. משתמשי Windows XP הרבים לא יכולים לשדרג לגרסה 9 ובמקרה הטוב הם נשארו עם גרסה 8 ובמקרה הרע הם עדיין עם גרסה 6.

ישנם בעיות תאימות רבות עם הדפדפן (גם אצלנו באתר) ולכן המשתמשים נדרשים לעבור לדפדפנים המתחרים כמו פיירפוקס וכרום אם הם מעוניינים ליהנות מחווית גלישה מלאה. אז איך זה שדפדפן אחד מעז?

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.