משתמשת בסמארטפון

האביב הגיע ואיתו חג הפסח והחופש הארוך, אותו מנצלים ישראלים רבים לחופשה בחו”ל. גם מפעילות הסלולר יוצאות במבצעים חגיגיים ללקוחות כדי שאת חבילת הגלישה נרכוש מישראל ולא כשנגיע אל היעד.

סלקום: חבילה ידועה מראש

סלקום משווקים חבילות גלישה ושיחות ידועות מראש, המיועדות למי שנוהג לחייג הביתה או מעוניין בשיחות נכנסות ומשלוח SMS בשימוש עם המספר האישי שלו לחו”ל. חבילה הכוללת 500MB גלישה, 100 דקות ו-100 הודעות SMS למשך שבועיים בעלות של 199 שקל. חבילה הכוללת 1GB גלישה, 250 דקות ו-250 הודעות SMS למשך חודש בעלות של 299 שקל.

בסלקום מדגישים כי החבילות כוללות שיחות והודעות SMS נכנסות ויוצאות לישראל וממנה (אין הבדל בין שיחות נכנסות לשיחות יוצאות) והמסלול כולל שיחות ו- SMS לכל מספר ישראלי גם אם המנוי נמצא בחו"ל, ואינו כולל שיחות מקומיות/בינלאומיות. החבילות תקפות ל-80 יעדים ברחבי העולם.

פרטנר: ווייז, וואטסאפ ופסייבוק ללא הגבלה

פרטנר משיק לקראת החג את Passport Always On, המאפשרת גלישה ללא הגבלה באפליקציות הפופולריות: ווייז, וואטסאפ ופייסבוק, ובנוסף, 3GB נפח גלישה לשאר השימושים השונים.  באמצעות חבילת Passport Always On, לקוחות פרטנר יכולים לחלוק חוויות ולהעלות תמונות וסרטונים בפייסבוק, לתקשר עם חברים ומשפחה באמצעות הוואטסאפ, ולנווט בווייז במהלך הטיול בחו"ל, ללא מגבלות של נפח גלישה וללא תלות באיתור נקודות WiFi חינמיות מקומיות.

החבילה משווקת במחיר של 199 שקל, לשימוש ב-16 מדינות הכולל את ארה"ב וקנדה, ותקפה ל-21 ימים. לקראת סיום נפח החבילה, המנוי יקבל התראות ב-SMS.

קרא עוד:  מוטורולה תשיק את One Zoom עם אפליקציות של אמזון

פלאפון: סים מקומי בחו”ל

פלאפון קורצת במיוחד למי שנוהג לרכוש סים מקומי במדינת היעד ומשיקה את "גלובל סים", כרטיס סים לשימוש בינלאומי המיועד לגלישה ביותר מ-100 מדינות שונות ב-99 שקל.  הכרטיס כולל נפח גלישה של 1GB והוא כרטיס פריפייד נטען, המאפשר לגלוש מרגע הנחיתה בחו"ל בדומה לסים מקומי. "גלובל סים" מגיע עם מספר מקומי של המדינה ואחר מהמספר שיש ללקוח ומאפשר לבצע שיחות וגלישה בחו”ל. פלאפון תעניק לרוכשי "גלובל סים" שירות ותמיכה בעברית 24/7 בשיחת חינם וניתן יהיה להטעין אותו בנפחי גלישה שונים עם סיום חבילת הגלישה, באתר פלאפון ובשיחת חינם גם מחו"ל.

מלבד זאת, לפלאפון יש חבילות נוספות כמו 2GB גלישה ב-179 שקל, 3GB ב-199 שקל, 3GB פלוס 200 דקות ו-SMS ב-249 שקל ו-5GB פלוס 500 דקות ו-SMS ב-449 שקל. בנוסף לקוחות החברה יוכלו להשאיל בנתב"ג מיני אייפד בעלות של 10 שקלים ליום עבור ביטוח המכשיר.

למי שברשותו מנוי לגולן טלקום, הוא יכול לשדרג את החבילה ל"הכל כלול גם בחו"ל" בעלות של 99 שקל לחודש, הכולל שיחות והודעות מהארץ ומחו"ל, גלישה בנפח 6GB בחו"ל מתוך ה-20GB בארץ.

עדיף סים מקומי?

חלק מהלקוחות מעדיפים לרכוש את החבילה במדינת היעד, שכן לעיתים המחירים שם זולים יותר – אולם זה תלוי בהרגלי השימוש שלכם. אם אתם זקוקים רק לשימוש בנתונים, כלומר גלישה, שימוש בוואטסאפ ופייסבוק, שיחות דרך סקייפ וכו’ ללא שיחות ו-SMS, חבילות הגלישה המוצעות בכרטיסי פריפייד בחו”ל יכולים להיות אטרקטיביים למדי.

קרא עוד:  בייבוא מקביל: Pixel 3a ו-Pixel 3 XL זמינים כעת לרכישה בישראל, אבל הם לא זולים

כך באנגליה כרטיס סים במפעילה '3' הכולל גלישה של 1GB ו-300 דקות שיחות מקומיות יעלה 10 פאונד. בספרד ברשת Vodafone, חבילה של 1.5GB עם 60 דקות שיחה מקומיות יעלה 15 אירו ובארה”ב המחיר יעמוד בין 30 ל-50 דולר לחבילת של 2GB עד 6GB. יש לציין כי רכישת סים מקומי דורשת החלפה של כרטיס הסים הקיים, כך שמי שבכל זאת מעוניין לקבל ולהוציא שיחות עם המספר הישראלי שלו, יאלץ לרכוש את חבילת התקשורת דרך המפעילה שלו.

מסקר שערכה פלאפון במרץ 2016 באמצעות מכון המחקר מרקט ווטש בקרב 500 נשאלים, עולה כי 78% מהנשאלים משתמשים בהודעות וואטסאפ כשהם בחו"ל, 51% מבצעים שיחות וואטסאפ, 51% גולשים באתרי חדשות כשהם בחו"ל, 49% נכנסים ומשתפים ברשתות החברתיות, 31% מבצעים שיחות רגילות ו-28% משתמשים באפליקציות ניווט. עד עולה מהסקר, כי רק 32% רוכשים חבילה בחברת הסלולר שלהם לפני נסיעתם לחו"ל,34% עושים שימושי wifi בלבד כאשר הם בחו"ל ו-21% רוכשים סים מקומי.

התמונה באדיבות Shutterstock