למרות הערכות שונות, מיקרוסופט (Microsoft) עדיין לא מתכוונת לגזור את חבל הטבור בין ההפצות של דפדפן האינטרנט שלה, אינטרנט אקספלורר (Internet Explorer) וחלונות 7 שעדיין הרבה יותר פופולרית מחלונות 8.

כעת מתברר שהחברה מתכוונת להציע גם את גרסה 11 למשתמשי מערכת ההפעלה הוותיקה יותר, והיא גם שחררה להורדה חינמית גרסת סקירה מוקדמת של הדפדפן שיהיה חלק בלתי נפרד מהעדכון של חלונות לגרסה 8.1.

גרסה זו מיועדת, כמובן, קודם כל למפתחים. מכיוון שכך היא מכילה כלים שמיועדים להם במיוחד ואליהם מגיעים בלחיצה על F12. בין השאר ניתן למצוא שם כלים לבדיקת תגובתיות וזיכרון שנמצא בשימוש, בלים לבדיקת CSS ואפילו אפשרות לבצע בדיקות לקוד ג'אווה-סקריפט.

מבחינת המשתמש מציעה אינטרנט אקספלורר תמיכה טובה יותר ב-WebGL ובהצגת סרטוני וידאו מבוססי HTML 5 ללא צורך בשימוש בתוסף. כמו תמיד מציעה הגרסה החדשה גם שיפורי אבטחה, לפחות אליבא דה מיקרוסופט.

"IE11 הוא הדפדפן הראשון שמפענח תמונות JPG בזמן אמת באמצעות שימשו בשבב הגרפי, כך שדפים נטענים מהר יותר ומשתמשים בפחות זיכרון, וכך קטנה צריכת החשמל ויש שיפור בחיי הסוללה. IE11 הוא גם הדפדפן הראשון שיודע להשתמש בשבב הגרפי כדי להציג טקסט. טקסט ותמונות הם הלב של האינטרנט, והאצת הביצועים בהצגת JPG וטקסט משפיעה כמעט על כל עמוד שאתם גולשים אליו", נכתב באתר.

יש לציין שהורדת גרסת הסקירה המוקדמת זמינה רק אחרי שהמערכת מבצעת בדיקת מקוריות לחלונות, וכן שגרסה זו עדיין אינה זמינה בעברית.

קרא עוד:  מיקרוסופט תאפשר הזדהות ללא סיסמאות ב-Windows 10

לחצו כאן כדי להגיע לדף ההורדה, וזכרו שזאת גרסה מוקדמת ולא יציבה בלבד של הדפדפן, כך שיש לצפות לבעיות ותקלות.