אינטל (Intel) וגוגל (Google) הודיעו בתערוכת CES על השקתו של הטלפון הראשון המוצע למכירה לקהל הרחב במסגרת 'פרויקט טנגו', המיועד למיפוי מבנים בתלת מימד.

הטלפון, המצטרף לטאבלט שכבר הושק בשנה שעברה ,החל להימכר בהזמנה מוקדמת באתר של אינטל אולם הוא  אינו מיועד למכירה להמונים אלא עבור מפתחים בלבד אשר ינצלו את יכולותיו השונות כדי ליצור בעצמם אפליקציות ייחודיות עבור הפרויקט של גוגל. זוהי גם הוכחת היכולת הרצינית ביותר עבור אינטל ומצלמת ה-RealSense 3D המוטמעת במכשיר זה, אשר רץ על מעבד מתוצרתה, כמובן.

לדברי החברה, המכשיר מציע שילוב של טכנולוגיית הצילום החדשנית שלה לצד יכולות התוכנה של גוגל למיפוי מבנים המנצלת את מצלמות ה-RealSense שבמכשיר ועל ידי שימוש באפליקציה הקיימת בתוכו, ניתן למפות את הסביבה בתלת מימד ובמהירות רק על ידי כיוון המצלמות לאזור הרצוי. יש גם אפליקציות מיפוי נוספות והמטרה היא שכבר השנה נראה עוד יישומים המנצלים את הטכנולוגיה החדשה כמו אפליקציות אינטראקטיביות למציאות מועשרת ויכולות חיזוי שונות.

הטלפון מצויד במסך 6 אינץ’ ברזולוציית Quad HD, רץ על מעבד Atom X7-Z8700 עם 2 ג’יגה-בייט זיכרון עבודה ו-64 ג’יגה-בייט אחסון פנימי, רץ על מערכת האנדרואיד וכולל את שאר היכולות המוכרות מטלפונים אחרים.

וידאו: אינטל חושפת את השקת הטלפון ב-CES

גם לנובו מצטרפת

מלבד אינטל, גם לנובו (Lenovo) הודיעה על כניסתה לתחום ומפתחת מכשיר חדש עבור ‘פרויקט טנגו’. לפי הפרטים שסיפקה, המכשיר יהיה זמין בקיץ 2016 ומבוסס על מעבד Qualcomm Sanpdragon, כאשר מסך המכשיר מסוגל להקרין שכבת אובייקטים  ומידע דיגיטלי על גבי התצוגה כמציאות רבודה. “לנובו, גוגל ו- Qualcomm עובדים בשיתוף פעולה על-מנת להשיג אופטימיזציה של תוכנה וחומרה, וכדי להבטיח שהמשתמש יקבל את המירב מהפלטפורמה של Project Tango.”

קרא עוד:  סמסונג הציגה את פרויקט ניאון – האדם המלאכותי הראשון

כזכור, Project Tango של גוגל היא פלטפורמה טכנולוגית אשר משתמשת במחשוב חזותי מתקדם, חיישני עומק ומעקב תנועה, כדי ליצור חוויות תלת מימד על גבי המסך, המאפשרות למשתמשים לסקור את הסביבה הפיסית שלהם דרך המכשיר. חומרה ותוכנה ייעודיים משולבים יחדיו כדי לאפשר למכשיר להגיב לכל תנועה של המשתמש, כאשר הוא צועד קדימה, אחורה או נשען לצדדים. מפתחי אפליקציות יכולים להפוך את הבית שלכם למשחק, או ליצור חלון קסמים אל תוך סביבה וירטואלית או רבודה. Project Tango מאפשר למכשירים לזהות מקומות שהיו בהם בעבר, כגון סלון הבית, המשרד או אזורים ציבוריים.

בשונה מ- GPS, מעקב התנועה של Project Tango עובד בתוך מבנים, ומאפשר למשתמשים לנווט במדויק בתוך קניון, או אפילו לאתר פריט בודד בחנות בה המידע זמין. באמצעות שימוש בחיישן במכשיר, מכשירי Project Tango יכולים גם ללכוד את מימדי החדר, ולספק מדידות אשר יכולות לשמש כאשר אתם מבצעים קניה של ריהוט או פריטי עיצוב.