אינטל (Intel) חשפה השבוע פרטים נוספים על התצורה אותה היא תדרוש מיצרניות שיבקשו להשיק טאבלטים שיהיו מבוססים על מעבדי החברה ועל חלונות 8. הדבר קרה בכנס IDF שנערך השבוע בבייג'ינג, בו גם טענה החברה שלפחות 10 יצרניות מחשוב (ביניהן דל ו-HP) כבר עובדות מולה לצורך ייצור טאבלט שמבוסס על פלטפורמת ה-Clover Trail של החברה שבבסיסה מעבד 1.8 ג'יגה-הרץ כפול ליבה. אינטל חשפה את הפרטים הבאים לגבי התצורה הנדרשת באופן כללי:

  • תשע שעות עבודה לפחות
  • למעלה מ-30 יום המתנה
  • משקל של 700 גרם לכל היותר
  • עובי של לא יותר מ-9 מ"מ
  • תמיכה מובנית ברשת סלולארית מדור שלישי או רביעי (3G/4G)
  • מוכנות להתחברות מיידית לאינטרנט

כך מתברר כי אלו יהיו המאפיינים הכליים של מחשבי הטאבלט הבאים מבוססי חלונות 8, ושני דברים הבולטים בדרישות הם זמן הסוללה ועוביים של הטאבלטים. 9 שעות עבודה אמנם נשמע לנו כדבר סביר בכל הקשור לאנדרואיד וה-iOS, אולם במערכות המבוססות חלונות זהו דבר אינו ברור מאליו, במיוחד לאור עוביים ומשקלם הכללי שאמור להכיל סוללה חזקה יחסית, אולם צריך לזכור כי דור המעבדים עליו אינטל מתבססת צפוי לפעול בהספק נמוך במיוחד. כזכור, במסיבת העיתונאים האחרונה שערכה החברה בתל אביב היא הציגה קונספט לטאבלט שמבוסס על חלונות 8 עם מסך בגודל 7 אינץ', וכאמור, עם מעבד Cloverview במהירות 1.8 ג'יגה הרץ.

פורסם לראשונה באתר THspot.co.il

קרא עוד:  סקירה: Samsung Galaxy Tab S5e – טאבלט פרימיום איכותי

תמונה: Ariel Zambelich/Wired

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.