נראה כי אינטל (Intel) עובדת על הבאת טכנולוגיית הטענה אלחוטית למכשירי הסמארטפון שלה, כך לפי האתר DigiTimes שמדווח כי החברה כבר החלה בתכנון ושילוב של משדר ומקלט ביחד כדי להביא לעלויות ייצור נמוכות ולצריכת חשמל נמוכה בטכנולוגיית ההטענה האלחוטית.

על פי הדיווח, הטענת הסמארטפון תתבצע על ידי מחשבים ניידים ואולטרה-בוק, כאשר סמארטפון יונח בסמוך למחשב והוא יתחיל להיטען ללא צורך במטען וללא צורך בהנחת המכשיר במיקום ספציפי. שבב מובנה מיוחד ימוקם הן במחשב הנייד והן בסמארטפון וכך יוכל המכשיר להיטען. טכנולוגייה זו תאפשר את ניצול הכוח של המחשב ותהפוך את הטעינה האלחוטית ליעילה וזולה.

טכנולוגיית ההטענה האלחוטית אינה חדשה, וסמסונג כבר הציגה אביזר לטעינה אלחוטית עבור ה-Galaxy S III שהיה צפוי לצאת בחודש יוני אך נדחה לסוף השנה או לתחילת שנת 2013 מכיוון שלפי החברה, הוא עדיין זקוק לכמה שיפורים. גם החברה היפנית-NTT DoCoMo  ו-Sharp השיקו בעבר שני סמארטפונים עם יכולת הטענה אלחוטית, אך המחירים הגבוהים שלהם היוו מחסום ומנעו מצרכנים לרכוש את המכשירים. אם השמועות אכן נכונות, אנו ככל הנראה נראה את טכנולוגיית ההטענה האלחוטית מוטמעת במחשבים ובמסמארטפונים של אינטל כבר ברבעון השני של שנת 2013.

וידאו: אינטל מדגימה את ההטענה האלחוטית בתערוכת Computex 2012