אינטל (Intel) מתכננת, לפי דיווחים, לבצע עוד רענון לרענון שכבר הציעה במחצית השנייה למעבדי ה-Coffee Lake שלה. המעבדים החדשים אמורים להיות מכונים Comet Lake והם אמורים להציע מעבדי 10 ליבות עם תמיכה בעבודה בריבוי נימים. הם מתוכננים לשימוש עם תושבת LGA15x בשוק המחשבים השולחניים, והם אמורים להיות משולבים עם 256 קילו-בייט זיכרון מטמון ייעודי לליבה ו-20 מגה-בייט זיכרון מטמון משותף ברמת L3.

המטרה של אינטל היא להשיק את המעבדים הללו עוד במחצית הראשונה של 2019 וזאת כדי להקדים את ההשקה של מעבדי ה-Zen 2 של AMD. מעבדים אלו של היריבה יהיו הראשונים שהיא מייצרת בליתוגרפיה של 7 ננו-מטר ויוצעו גם לשוק הצרכני.

החשש הגדול של אינטל הוא ש-AMD תצליח להביא את מעבדי ה-Zen 2 שלה לשוק עוד לפני שהיא תשיק בפועל את מעבדי ה-10 ננו-מטר שלה, שאם לא יהיו בעיות מהותיות נוספות אמורים להגיע לשוק בפועל במחצית השנייה של 2019.

ואם רוצים, אפשר לראות במעבדי ה-Comet Lake את הדור העשירי של מעבדי ה-Core של אינטל, וכבר הדור השישי המבוסס על הליתוגרפיה בה התחילה אינטל להשתמש כשהשיקה את מעבדי ה-Skylake ב-2016.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.