תערוכת Computex נפתחה בתחילת השבוע בטיוואן ואינטל הציגה קונספט של טאבלט חדש המבוסס על ארכיטקטורת ה-Broadwell, מעבד הדור הבא של החברה. הטאבלט החדש, Llama Mountain המוצג בתמונה, מתגאה בעובי של 7.2 מ”מ בלבד, דק יותר מה-iPad Air ומשקל של 670 גרם בלבד, זאת בהתחשב שגודלו של המסך הוא 12.5 אינץ’.

שבב ה-Broadwell אשר יושק תחת השם Core M, מציג שיפור נוסף בכיווץ ליתוגרפיית הייצור ל-14 ננומטר, בהשוואה ל-22 ננוטמר של מעבדי ה-Haswell ומבטיח ביצועים גבוהים יותר לצד צריכת חשמל נמוכה יותר: “המעבד החסכוני ביותר באנרגיה בהיסטוריה של החברה”, אמרו באינטל.

Llama Mountain מציג מסך 12.5 אינץ’, מקלדת נשלפת ומערכת Windows 8.1 הרצה עליו. חברת אסוס הציגה באותה תערוכה את Transformer Book T300 Chi אשר מציג מפרט דומה, עם מסך 12.5 אינץ’ ברזולוציה של 2560×1440, תומך LTE ומצויד במקלדת נשלפת.

בנוסף נחשפה לראשונה המערכת על שבב החדשה שמציעה אינטל לשוק הטלפונים החכמים. המערכת על שבב החדשה מכונה סופיה (SoFIA) וג'יימס ערכה שיחת טלפון פומבית ראשונה עם טלפון המבוסס מערכת כפולת ליבות הפועלת בדור שלישי. טלפונים המבוססים על סופיה יגיעו לשוק, לפי אינטל, כבר ברבעון האחרון של 2014, ובמהלך המחצית הראשונה של 2015 תצטרף למשפחה מערכת על שבב מרובעת ליבות שמיועדת לתמוך בתקשורת LTE.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.