אינטל (Intel) מתכוונת להשיק לקראת סוף החודש, למעשה ב-28 באפריל אם לדייק, מחשב חדש בסדרת ה-NUC שיהיה מבוסס על מעבד Atom Bay Trail. מדובר במחשב הראשון בסדרה שיוצע ללא מאוורר כדי להוריד את צריכת החשמל הכוללת של המכשיר, וגם הראשון שיציע זיכרון eMMC (בנפח 4 ג'יגה-בייט).

הערכה החדשה, NUC Kit DE3815TYKHE, שמבוססת על הלוח משובץ המעבד DE3815TYBE, גדולה יותר ממארזי ה-NUC שלמדנו להכיר עד היום. הוא אפילו מגיע עם מעמד מיוחד, שיחד עם הצורה והגודל החדשים, מחדד את הכיוון של הערכה החדשה לשימוש כתחנת עבודה.

את המפרט המלא של הערכה אתם יכולים לראות בתמונה המצורפת לעיל.

על הלוח נספר שהוא מבוסס, כאמור, על מעבד אטום Bay Trail משובץ E3815 שהינו מעבד חד ליבה ללא תמיכה בעבודה בריבוי נימים, שפועל במהירות של 1.46 ג'יגה-הרץ. מעבד זה מיוצר בליטוגרפיה של 22 ננו-מטר וה-TDP שלו הוא 5 וואט לכל היותר, אך SDP נמוך של כ-2.5 וואט. המערכת יכולה להגיע עם עד 8 ג'יגה-בייט זיכרון DDR3L, ולמרות שניתן לשבץ בה זיכרונות במהירות של 1,333 ו-1,600 מגה-הרץ, הם יפעלו במהירות של 1,067 מגה-הרץ. ניתן לחבר עד 2 מסכים בו זמנית לשבב ה-HD Graphics הסטנדרטי של אינטל שפועל במהירות של 400 מגה-הרץ (מהירות קבועה).

קרא עוד:  זה שוב קורה: העדכון האחרון לחלונות 10 עשוי לפגוע בביצועים, בעיקר במשחקים

המידות של הקופסה הן 190x116x40 מ"מ והסיבה לאורך החדש היא היכולת לחבר גם כונן HDD בגודל של 2.5 אינץ' ולא להסתפק בכרטיס SSD. עוביו המרבי של

NUCatom

הכונן יכול להיות 9.5 מ"מ.

לחצו כאן להודעה ולמפרט המלא.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.