המחשב הזעיר של אינטל (Intel), שמכונה Compute Stick, זמין מעכשיו גם בגרסה שמבוססת על מערכת ההפעלה אובונטו (Ubuntu) של קנוניקל (Canonical), ולא רק עם Windows 8.1.

המחשב בגודל כונן USB פחות או יותר, שכזכור יכול להתחבר לטלוויזיה עם חיבור HDMI, מגיע עם גרסת התמיכה לטווח ארוך 14.04 ולא עם הגרסה הנוכחית של מערכת ההפעלה מבוססת הלינוקס שהיא 15.04. מהדורת ה-LTS של 14.04 נחשבת לפופולרית, כמה שלינוקס יכולה להיות פופולרית, בקרב יצרניות OEM והיא מבטיחה תמיכה לטווח של עוד ארבע שני מצד קנוניקל.

המחשב על סטיק שמבוסס על אובונטו זהה כמעט לחלוטין לזה שמבוסס על מערכת ההפעלה של מיקרוסופט (Microsoft), אבל רק עם 1 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ורק 8 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון, לעןמת 2 ג'יגה-בייט ו-32 ג'יגה-בייט בהתאמה בגרסת החלונות. המחיר יהיה 110 דולרים לעומת ה-149 של האח הבכור. הוא יהיה זמין למכירה החל בשבוע הבא.

"צרכנים מחפשים חוויית מחשוב יותר אישית, גמישה ושמציעה תמורה גבוהה יותר, וכן מחפשים מבחר אפשרויות של מערכות הפעלה. נהדר לראות את אובונטו הופכת לחלק ממשפחת ה-Compute Stick", אמרה מנכ"לית קנוניקל ג'יין סילבר בהודעה לעיתונות משותפת עם אינטל.

לחצו כאן כדי לראות את דף המוצר באתר של אינטל כולל מפרטים מלאים של שני המחשבים הזעירים במשפחה.