לאחר שהבוקר נודע כי גוגל (Google) לא תאפשר עוד לוואווי (Huawei) להשתמש בשירותיה במכשירי הטלפון החכם אותם היא מייצרת, נראה כי כמה מיצרניות החומרה המובילות בתעשייה, אינטל (Intel), קוואלקום (Qualcomm) וברודקום (Broadcom) מצטרפות אף הן לחרם. בכל המקרים, לא מדובר בצעד שאותן נוקטות החברות מרצונן, אלא מענה לדרישת הממשל האמריקני שהכניס את וואווי לרשימת יצרניות הנחשבות ״מסוכנות״, ועל כן נאסר לסחור עימן ללא אישור פרטני ומפורש.

אינטל מספקת לוואווי מעבדים בעבור שרתים, כמו גם עבור קו המחשבים הניידים של החברה. קוואלקום וברודקום ייצרו עבור וואווי רכיבי תקשורת ומודמים ששולבו בכמה מדגמי הטלפונים החכמים שלה, בעוד שווסטרן דיגיטל (Western Digital) סיפקה לוואווי שבבי זיכרון עבור חלק ממכשיריה.

קשה להעריך מה יהיו השפעותיו המיידיות של החרם. וואווי מייצרת מעבדים ומודמים בעצמה, כך שתאורטית תוכל להחליף את רכיבי קוואלקום וברודקום במוצרים מתוצרתה. כמו כן, לפי דיווחים ציפתה החברה הסינית למהלך שכזה, ועל כן אגרה במהלך החודשים האחרונים מלאי גדול של מעבדים מתוצרת אמריקנית, שעשוי להספיק עד תום המשבר.

בתגובתה הרשמית, מתייחסת וואווי לתרומתה החיובית לצמיחתה של מערכת ההפעלה אנדרואיד ברחבי העולם. ״כאחת השותפות הגלובליות העיקריות של אנדרואיד… תרמנו רבות גם למשתמשים וגם לתעשייה״. בנוסף, מתחייבת החברה להוסיף ולתמוך, בצורת עדכוני אבטחה ושירות לקוחות, בכל מכשיריה שכבר נמכרו, וגם באלו המוחזקים במלאי החנויות.