אמש ב-CES אינטל הציגה מספר חידושים בתחום וכניסתה הרשמית לשוק הסלולר. פול אוטוליני, מנכ"ל אינטל (Intel), הודיע כי החברה החלה בשיתופי פעולה ראשונים עם לנובו ומוטורולה לייצור טלפונים שמבוססים על פלטפורמת ה-Medfield, הפלטפורמה שאינטל ייצרה על בסיס מעבדי האטום (Atom) מדגם Z2460 לטובת שוק הטלפונים החכמים והטאבלטים שנשלט כיום כמעט לחלוטין על ידי מעבדים שמבוססים על הטכנולוגיות של חברת ARM.

אינטל הציגה באירוע מכשיר כמעט סופי שמיוצר על ידי לנובו מדגם K800 שמצויד במעבד' במהירות 1.6 ג'יגה-הרץ, מהיר מכל מעבד שקיים בשוק הנוכחי של הטלפונים החכמים, ומריץ את גרסה 4.0 של אנדרואיד. המכשיר שהוצג הציע מסך 4.5 אינץ' באיכות 720p וכן מצלמה אחורית ברזולוציה של 8 מגה-פיקסלים עם לד כפול וכי נאמר שהוא יגיע בתחילת המחצית השנייה של 2012 לשוק הסיני ועדיין לא ברור מתי יופץ בעולם.

"הטוב ביותר שיש לאינטל להציע בתחום המחשוב מגיע לטלפונים החכמים", אמר אוטיליני. "המאמצים שלנו עם לנובו ומוטורולה מוביליטי יעזרו לנו לבסס את מעבדי האטום בטלפונים החכמים ויספקו בסיס מוצק לעליו נבנה ב-2012 ומעבר לכך".

Intel Nikiski
אינטל הציגה גם קוספט חדשני למחשב אולטרה בוק המכונה Nikiski (בתמונה משמאל). בעוד שהמחשבי אולטרה בוק נראים כמחשבים סטנדרטיים, הקונספט החדשי משלב מסך מגע, וכאשר המחשב במצב סגור, ניתן להמשיך ולהשתמש בו על ידי מסך מגע הממוקם בחלקו האחורי לביצוע פעולות בסיסיות. כך נוכל לבדוק מיילים, לקרוא התראות וגם לגלוש ברשת. אינטל פיתחה ממשק ייעודי על גבי Windows 8 ולא ידוע מי העומד מאחורי ייצורו והאם הוא יפוך למוצר סופי.

גם טאבלטים
מחשבי הטאבלטים לא חמקו מעניה של אינטל, והיא מעוניינת להוות אלטרנטיבה לטאבלטים הרצים על מעבדי ה-ARM. כך הציגה את הטאבלט משולב מקלדת בסלייד המבוסס על פלטפורמת ה-Ivy Bridge והדגימה יכולות של הפעלת וידאו באיכות גבוהה, משחקים וסטרימינג בקצב גבוהה. אינטל חברה ל-Dreamworks ו-Technicolor כדי ליצור אפליקציה בשם M Go ושם תספק תכני מולטימדיה רבים ותאפשר לשדר בסטרימינג ישירות לטלוויזיה באמצעות טכנולוגיית ה-WiDi שלה.

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il