מכשיר ה-ZenFone 2 של Asus (אסוס) שצפוי לצאת לשוק בחודש הבא, כבר יוצר ציפיות גדולות מאוד בקרב אנשי החברה, שמקווים להכפיל את נתח המכירות שלהם ב-2015 ליותר מ-17 מיליון מכשירים. כדי לעשות את זה, אסוס לא מסתפקת רק בגירסה אחת של המכשיר, והודיעה כי צפויות לו שתי גירסאות זולות יותר שיגיעו בהמשך השנה.

מה שמפתיע בהכרזה הזו הוא ששתי הגרסאות הנוספות יגיעו גם עם שבבים אחרים לגמרי. ה-ZenFone 2 הוא ממשיכו של הדור הראשון שיושק בחודש הבא כשהוא מבוסס על שבב 64 ביט Atom Z3580 מבית אינטל (Intel). שני אחיו הקטנים, לעומת זאת, ישתמשו במערכת על-שבב Snapdragon מבית Qualcomm (במכשיר זול יותר המיועד לשוק הבינוני), ובמערכת על שבב של MediaTek (במכשיר שמיועד לשווקים מתפתחים שמשתמשים בעיקר בדור 3). האם זה אומר שאסוס זונחת את השותפות עם אינטל, או שמדובר רק בצורך טכני שנועד להגדיל את מספר המכשירים המיוצרים?

ה-ZenFone 2, כידוע, מצויד בזיכרון עבודה (RAM) בנפח של 4 ג’יגה-בייט, מסך בגודל 5.5 אינץ’ מסוג IPS ברזולוציית Full HD כשמסביבו מסגרת דקיקה למדי (3.3 מ”מ). בגבו כפתור לשליטה בעוצמת השמע לצד מצלמה 13 מגה פיקסל עם פלאש LED כפול בשני צבעים, מצלמה קדמית 5 מגה פיקסל, סוללה בהספק של 3000mAh עם יכולת הטענה מהירה (60 אחוז בתוך 39 דקות) ומערכת האנדרואיד בגרסת Lollipop עם הממשק האחרון ZenUI פרי פיתוחה של החברה.