אינטל (Intel) אישרה לאחרונה כי היא עובדת עם גוגל (Google) במטרה לייבא את מערכת האנדרואיד 4.1 (Jelly Bean) לסמארטפונים וטאבלטים חדשים שיפעלו על ידי מעבדי ה-Atom בעלי צריכת החשמל הנמוכה של החברה. סוזי גרינברג, דוברת אינטל, מסרה בהודעת אימייל ל-PC World כי: "אינטל ממשיכה לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם גוגל כדי לאפשר גרסאות עתידיות של אנדרואיד, כולל את JB, במשפחת מעבדי האטום בעלי צריכת החשמל הנמוכה שלנו."

כידוע, כבר יש מספר סמארטפונים המריצים את מעבדי ה-Atom המבוססים על פלטפורמת ה-Medfield של אינטל ומערכת האנדרואיד כגון ה-Xolo X900 וה-Orange San Diego, אך נוכחותם בשוק היא די מועטה ורובם עדיין מריצים את מערכת האנדרואיד 2.3 (GingerBread) וצפויים לקבל עדכון לאנדרואיד 4.0 (Ice Cream Sandwich). כתוצאה מכך, אנו מניחים כי רק מכשירים עתידיים המבוססים מעבדי Atom ואנדרואיד יזכו להגיע (או לקבל עדכון) עם אנדרואיד 4.1, ואיתם תנסה אינטל להיכנס עמוק יותר לתחום מכשירי האנדרואיד ולנסות לראות הצלחה.

למתי נראה מכשירי סמארטפון או טאבלטים מבוססים על מעבדי אינטל עם אנדרואיד 4.1 עדיין לא נקבע, אך אנו מקווים שזה יתרחש בעתיד הקרוב כשמערכת האנדרואיד האחרונה מגוגל עוד טרייה.