את טכנולוגיית האחסון המהיר Optane של אינטל (Intel) כבר הכרנו בעבר, אולם המחיר לא היה נגיש למשתמש הממוצע. אבל זה עומד להשתנות כי החברה הכריזה על פתרונות Optane המיועדים גם למחשבים הביתיים.

לפתרון החדש הזה קוראים Optane Memory H10, וזהו כונן אחסון מהיר במיוחד המבוסס על טכנולוגיית Optane בשילוב עם רכיבי SSD תקניים מסוג QLC 3D NAND בכרטיס בתצורת M.2.

בכנון הזה אינטל משתמשת ברכיבי ה-H10 המהירים כזיכרון מטמון חוצץ (Cache Buffer) זמני עבור אחסון ה-SSD, כך שהמידע הראשוני ייכתב או ייקרא במהירות גבוהה יותר ויועבר לאחר מכן לאחסון 'האיטי' יותר.

באינטל מבטיחים כי Optane Memory H10 יספק עד 90% יותר ביצועים בעבודה במקביל, יפעיל משחקים 60% מהר יותר, או יפתח מסמכים במהירות כפולה, זאת בהשוואה למחשב המשתמש בכונן SSD עם רכיבי TLC 3D Nand. ברמה הטכנית, מציע M10 קצב קריאה סדרתי של עד 2,400 מגה-בייט/לשנייה לעומת מהירות כתיבה סדרתית של 1,800 מגה-בייט/לשנייה.

אינטל תציע את כונן Optane Memory H10 במספר אפשרויות תצורה: 16 גיגה-בייט זיכרון Optane עם 256 גיגה-בייט לאחסון, או 32 גיגה-בייט זיכרון אופטיין עם 512 גיגה-בייט או 1 טרה-בייט אחסון SSD. בשלב הראשון הכונן יגיע למחשבים ניידים ונייחים של יצרניות המחשבים הגדולות ובהמשך הוא יוצע למכירה גם לצרכנים פרטיים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.