בצעד מפתיע מאוד ומפתה, אינטל הכריזה על תוכנית ייחודית עבור משתמשי המחשב שמבצעים המהרה למעבדים (אוברקלוקינג, Overclocking או OC) המנסה לאפשר בטחון לרודפי הביצועים ולאפשר להם לבצע את ההמרה בבטחה, ובלי חשש לעלות הגבוהה של המעבד באם ייפגע.

התוכנית “ Performance Tuning Protection Plan” מספקת אחריות למעבד גם אם המשתמש לא עמד בתנאי האחריות הרגילים וביצע המהרה גם בסיכון כי האחריות והמעבד עצמו. התוכנית תכסה כל פגיעה שנגרמת כתוצאה מהמהרה כמו נזק פיזי, קיבל מתח גבוה, טוגן או סתם במפתיע התפוצץ במהלך השימוש בו, אינטל תחליף את המעבד ללא שאלות.

כדי להשתתף בתוכנית, ישנו תשלום חד פעמי הנע בין $20 עד $35 (בהתאם לדגם המעבד), ובמהלך שלושת שנות האחריות הרגילות שלו, אינטל תכסה החלפת מעבד פעם בלבד, זאת באם נמצא כי הנזק נגרם כתוצאה מאוברקלוקינג. התוספת הזו היא כמובן לא בגדר חובה, ואם אינכם מבצעים כל שינוי במעבד אין צורך לרכוש אחריות מורחבת, והאחריות הרגילה מכסה את כל הנזקים האחרים.

התוכנית הושקה כפיילוט למשך חצי שנה, ובשלב הראשון היא מוצעת לבינתיים למספר מפיצים מוגבל מעבר לים. אינטל מתכננת להרחיב את התוכנית למפיצים נוספים בעולם בהמשך.

נכון להיום, האחריות המורחבת מכסה את המעבדים מסדרת ה-Sandy Bridge ובניהם Core i5 2500K, Core i7 2600K, Core i7 2700K, Core i7 3930K ו-Core i7 Extreme 3960X כאשר מעבדים נוספים צפויים להתווסף בהמשך.

קרא עוד:  מיקרוסופט מעדכנת את הלוגו של Windows ועוד 100 יישומים שונים

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.