הצהרה מעט מוזרה מגיעה מכיוון יצרנית הרכיבים הגדולה בעולם, אינטל, אשר מתגאה בהישגיה בתחום ה-PC עם מעבדים מרובי ליבות. אחד מבכיריה, מייק בל, מנכ”ל קבוצת הניידים התראיין ל-The Inquirer שם אמר דברים קשים על שאר יצרניות המעבדים לפלטפורמת האנדרואיד.

סמסונג, Nvidia ו-Qualcomm, יצרניות המעבדים המובילות למכשירי האנדרואיד לא עשו די כדי לדאוג שמעבדים מרובי הליבות יפעלו במלא תפוקתם והם אינם עברו אופטימיזציה מתאימה למערכת האנדרואיד, כך נאמר על ידי בל. על פי בדיקות שביצעה, במקרים מסוימים שימוש בליבה בודדת מיצרן אחד עדיף על שבב כפול ליבה מיצרן אחר, עד כדי ירידה בביצועים באופן דרסטי בהשוואה לליבה אחת. הבעיה נעוצה, לדברי אינטל, בתזמון המשימות בין הליבות וכי חוסר ייעילות ותזמון לא נכון גורם להאטה בביצועים המשפיע על המכשיר כולו. כך יכול לקרות מצב בו ליבה אחת עובדת והשנייה נדרשת להמתין עד אשר העבודה בליבה הראשונה תסתיים. באינטל לא נקבו בשמות המעבדים, אך ציינו כי מדובר בכל יצרניות ה-SoC, ולדעתה אין מדובר כאן בבעיה במערכת האנדרואיד, אלא באופטימיזציה לא נכונה של החומרה אל מול התוכנה.

למי ממכם שעבר ממכשיר עם ליבה בודדת למכשיר כפול ליבה יודע עד כמה הביצועים השתפרו פלאים, אז מניין נובעות ההצהרות של אינטל? אנחנו היינו לוקחים את הדברים בערבון מוגבל, שכן אינטל מתכוננת לקראת השקת מעבד הליבה הבודדת בפלטפורמת Medfield אשר הושק בשבוע שעבר עם מכשיר ה-Xolo X900. המעבד החדש אכן הצליח להציג ביצועים טובים כמו מעבדים כפולי הליבה ואף יותר מכך, ובאינטל מעוניינים להרגיל אותנו לחשוב כי לא מספר הליבות הוא מה שקובע בסופו של דבר את הביצועים. בין אם היא אומרת דברים נכונים או לא, תחרות בענף המעבדים לסלולר בהחלט יעורר את התחום, וכי יכולות המעבדים הן מדד לא פחות חשוב היום מגודל המסך ומעובי המכשיר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.