אינטל (Intel) ממשיכה לקדם את המאמצים שלה לפיתוח מהמכירות של מחשבי האולטרה-בוק, קטגוריית המחשבים אותה היא מנסה לדחוף פשוט בכוח. לאחר שלאחרונה דיווחנו על פיתוח תושבת חדשה מפלסטיק, שאמורה להוזיל באופן משמעותי את המחשבים בשורת המחיר למשתמש. כעת מתברר, לפחות לפי השמועות, שבאינטל לא מסתפקים בכך.

לפי דיווח באתר X-Bit Labs, אינטל ניסתה לשכנע את יצרניות המחשבים לקצץ את שולי הרווח שלהן בעוד מידה מסוימת בכדי להוריד את המחירים לצרכן, אך התקשתה בכך מאוד, בעיקר שלפי דוחות שפורסמו לאחרונה, ההערכות הן ששולי הרווח של היצרניות בתחום ייצור המחשבים הניידים הצטמצמו בשנה שעבר מאוד, כך שבתחום הזה כמעט ואין להם יכולת תמרון.

הצעד הבא של אינטל יהיה, אם כן, להוריד את מחירי מעבדי הכניסה לתחום מחשבי האולטרה-בוק, והם מעבדי ה-Core i3 ULV. אינטל, כך מעריכים, תוריד את המחירים ב-25 עד 27 דולרים למעבד, של אלה שנמכרים ושל אלה שאמורים להגיע לשוק עד סוף השנה. עד כמה זה ישפיע על המחיר הסופי קצת קשה להעריך, אבל בכל מקרה, מעבד ה-Core i3 היחיד שמיועד לשוק הזה וקיים כיום למכירה הוא ה-Core i3-3217U, מעבד דו-ליבתי במהירות 1.8 ג'יגה-הרץ ומעטפת תרמית של 17 וואט בלבד, ומחירו סביב $200.

מה מצב מכירות מחשבי האולטרה-בוק? כבר נשאיר לכם להסיק מסקנות לבד: מצד אחד שלל מהלכים של אינטל להוזלת במחיר, ומצד שני נאומים בהם מביעים ראשי בטחון מוחלט בהצלחה של הקטגוריה.

קרא עוד:  אינטל הכריזה על מעבדי Comet Lake לניידים קלים ודקים - דור 10 ב-14 ננו-מטר

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.