אינטל (Intel) לא נותנת למכירות הראשוניות החלשות של מחשבי האולטרה-בוק (Ultrabook), הקטגוריה החדשה אותה המציאה החברה, לייאש אותה, ואולי אפילו ההפך. כעת החברה מעריכה שעד סוף השנה הנוכחית יימכרו בעולם לא פחות מ-20 עד 30 מליון מחשבי אולטרה-בוק, כפי שעולה מפרסום באתר הסיני Digitimes שנחשב לאחד האמינים ביותר ברשת בתחום הזה.

ויותר מכך, לפי ההערכות של ענקית המעבדים, ב-2013 אמור נפח המכירות של המחשבים הדקיקים לשלש את עצמו, לכ-100 מליון מחשבים אם לא יותר, וכך להפוך לקטגוריה המשמעותית ביותר בתחום המחשבים הניידים הנוכחי, וכנראה על חשבון ניידים מסורתיים יותר.

אינטל אמורה להכריז בתחילת השבוע הבא על ההשקה הרשמית של מעבדי ה-Ivy Bridge החדשים שלה, שמבוססים על תהליך ייצור של 22 ננו-מטר. בחברה מאמינים שהמעבדים החדשים ייתנו דחיפה חזקה למכירות של מחשבי האולטרה-בוק שהדור הראשון שלהם, שעדיין מבוסס על מעבדי Sandy Bridge, לא הצליח, כאמור, לתפוס אחיזה בשוק ברמה שתואמת לציפיות שפיתחו בחברה. הדור השני של מחשבי האולטרה-בוק, עם המעבדים החדשים, אמור להופיע בשוק כבר בחודש הבא מכיוון שאינטל כבר סיפקה ליצרניות מעבדי Ivy Bridge כדי שיהיו מוכנים עם מחשבים חדשים בשוק עם ההכרזה בפועל.

במקביל ממשיכה אינטל להשקיע מאמצים רבים בקידום האיכויות והמאפיינים של המחשבים החדשים, ולפי האתר הסיני, היא משתפת פעולה כעת עם היצרניות השונות כדי ליצור שלדת פלסטיק מחוזקת למחשבים בקטגוריה הזו – שתהיה חזקה ויציבה לפחות כמו שלדת המתכת בה משתמשות החברות כיום, ועם זאת קלה רבה וזולה יותר לייצור. כמו כן פועלת אינטל בשיתוף פעולה עם מספר יצרניות של כוננים אופטיים כדי להכין דור חדש של כוננים שיהיה דק במיוחד ויתאים לגובה של המחשבים החדשים בקטגוריה.

קרא עוד:  העדכון הבא ל-Windows 10, גרסה 1909, לא יגיע לשוק כנראה לפני נובמבר

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.