שוק המחשבים האישיים מעולם לא נראה מבולבל כל כך, ובעוד מערכת ה-Windows של מיקרוסופט עדיין שולטת בשוק, יותר ויותר מערכות אלטרנטיביות מנסות לחדור לתחום שרק הולך ויורד לטובת עלייתם של הסמארטפונים והטאבלטים. אינטל, אשר שולטת כיום בתחום המחשבים והשרתים מחפשת פתרונות יצירתיים ולפי הדיווח של  The Verge, החברה מתכננת להביא למחשבים יכולת להפעיל יישומי אנדרואיד על גבי Windows.

הפרויקט שכבר מפותח בפועל, מכונה תחת השם הפנימי Dual OS ולא מדובר על הפעלה בנפרד של כל מערכת אלא על הפעלה של מערכת וירטואלית שתרוץ על גבי מחשבי המגע של Windows 8 כחלק ממשק המערכת ושתי המערכות יוכלו לפעול בסנכרון מותאם אחת עם השנייה. כך גם היצרניות יוכלו להביא יתרון משמעותי ללקוחות ולספק סביבה מוכרת ואולי עדיפה לחלקם מאשר ממשק המגע של Windows 8.

הרעיון להריץ יישומי אנדרואיד על Windows  אינו חדש. ישנם תוכנות כמו BlueStacks ו-Genymotion אשר מביאים את חווית האנדרואיד למחשב, באופן חלקי כמובן. גם סמסונג הבטיחה להביא את Ativ Q המסוגל להפעיל את מערכת האנדרואיד עם Windows  זו לצד זו, אולם בפועל המחשב לא שוחרר. פרטים נוספים יגיעו ככל הנראה כבר השבוע, בתערוכת CES 2014.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.