כפי שציינו לא מעט לאחרונה, קצת לפני תחילת תערוכת קומפיוטקס (Computex), אשר תערך בתחילת חודש יוני הקרוב, תשיק אינטל (Inteal) את סדרת הדור הרביעי של מעבדי ה-Core i שלה, סדרת ה-Haswell.

כידוע כבר, הסדרה החדשה תציג שיפור קטן מאוד בביצועי העיבוד, עד לא יותר מ-10% ככל הנראה, אבל גולת הכותרת של אותם המעבדים יהיו הליבות הגרפיות המובנות (iGPU) שלהם וחלקן אף יהיו חזקות עד פי 2 מליבת ה-HD4000, הליבה הגרפית המובנית הבכירה בדור הנוכחי של מעבדי ה-Core i, מעבדי ה-Ivy Bridge.

אינטל גם מתכוונת למתג מחדש סדרת הליבות הגרפיות המובנות שלה, ובמקום השם הותיק Intel HD Graphics, השם החדש יהיה מהיום Intel Iris Graphics.

מעבדי ה-Haswell החדשים צפויים לכלול 4 ליבות גרפיות עם רמות ביצועים שונות:

  • HD2x00 – מכונה גם GT1, עם ביצועים דומים לכרטיס GeForce GT 620 של NVIDIA, ככל הנראה תהיה חלק ממעבדי השוק הנמוך, סדרת ה-Pentium G ו/או סדרת ה-Celeron של דור ה-Haswell.
  • HD4200/4400/4600 – מכונות גם GT2, עם ביצועים דומים לכרטיס GeForce GT 630 של NVIDIA, ככל הנראה יהיו חלק ממעבדים חזקים יותר, כמו סדרת ה-Core i3 של דור ה-Haswell.
  • HD5000/5100 – מכונות גם GT3, עם ביצועים דומים לכרטיס Radeon HD 6670 של AMD, כלל הנראה יהיו חלק ממעבדי שתי הסדרות הבכירות של אינטל, ה-Core i5 וה-Core i7.
  • HD5200 – מכונה גם GT3e, עם ביצועים דומים לכרטיס GeForce GT 640 של NVIDIA, כלל הנראה תהיה חלק ממעבדי שתי הסדרות הבכירות של אינטל, ה-Core i5 וה-Core i7.

אין ספק שאם כל הנתונים שנמסרו ע"י אינטל אכן נכונים, הרי שמדובר פה בשיפור משמעותי בביצועי הליבות הגרפיות המובנות שלה ומדובר בעתיד ורוד מאוד עבור מחשבים ניידים מהזולים יותר ללא כרטיס מסך יעודי, מחשבי אולטרה בוק ובעלי מחשבים נייחים שלא הזדקקו עד היום לכרטיס מסך יעודי, אבל נאלצו לקנות אחד כזה בגלל ביצועים מאוד נמוכים של הליבה הגרפית המובנית.

 פורסם לראשונה באתר החומרה THspot