אינטל (Intel) השיקה באופן רשמי את ממשק התקשורת החדש שלה Thnderbolt 2. ממשק זה אמור להכפיל את קצב העברת הנתונים לעומת הדור הקודם של הממשק, עד כדי 20 ג'יגה-ביט/לשנייה לכל היותר.

השינוי הושג למעשה על ידי שינוי בתפקוד של שני הערוצים שמרכיבים את הממשק. בגרסה הראשונה של Thunderbolt שימש ערוץ אחד להעלאת נתונים ואחד להורדה, והם פעלו במקביל. ב-Thunderbolt 2 שני הערוצים יכולים לבצע העלאה או הורדה של נתונים בפני עצמם, והם יכולים במקביל לבצע העלאה/הורדה, כך שניתן להגיע לקצב כפול של 20 ג'יגה-בייט לשנייה אם שניהם מבצעים את אותה פעולה.

ויותר מכך, ניתן להשתמש בו זמנית במספר מקורות שמעבירים מידע. אם, לדוגמה, מעבירים מידע לתצוגה ברוחב פס של 4 ג'יגה-ביט/לשנייה, ניתן להשתמש ברוחב הפס שנותר, 16 ג'יגה-ביט/לשנייה, כדי להעביר נתונים מכונן במחשב אחד לכונן המחשב שני, כל עוד ההזרמה היא באותו כיוון. בקר הממשק אמור לזהות את הצרכים השונים של העברת הנתונים, ולנצל את רוחב הפס כמה שיותר.

ממשק ה-Thunderbolt 2 מציע תאימות מלאה לאחור להתקני Thunderbolt קיימים.

הבעיה העיקרית שעומדת בפני הממשק החדש היא האימוץ בידי המשתמשים, הבעיה שהייתה קיימת למעשה גם בעת השקת הממשק הראשון. בתחרות מול ממשק ה-USB האיטי יותר, ה-USB מנצח בגדול. "USB זה המיינסטרים. העלויות שלו נמוכות מאוד הוא מאוד שכיח. אינטל עדיין נמצאת הרחק מאחוריו, אבל אנחנו רואים את הממשקים הללו כמשרתים שני צרכים שונים. המטרה של ה-Thunderbolt היא חוויית המשתמש ברמת הפרמיום כשאתם באמת זקוקים לוידאו לא מכווץ ומידע באותה תחנת עבודה. זה לא בהכרח שימוש שכל אחד זקוק לו כיום, אבל זהו נח השוק שאנחנו רוצים להשיג", אמר בן האקר מאינטל, כשהציג את הממשק החדש.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.