אינטל (Intel) הציגה בכנס המפתחים השנתי שלה, IDF 2014, את הדור הבא של מעבדי החברה. מנהל קבוצת המוצרים הצרכניים של החברה, קירק סאוגן, הציג מחשב שולחני ומחשב נייד המבוססים על סקיילייק (Skylake), המעבדים שיחליפו את מעבדי הברודוול (Broadwell) כבר החל מהמחצית השנייה של 2015.

כמו מעבדי הברודוול, גם מעבדי הסקיילק ייוצרו ב-14 ננו-מטר, אבל יהיו מבוססים על מיקרו-ארכיטקטורה חדשה. בלשון האינטלית, הם יהיו ה-'טוק' במטוטלת ה-'טיק טוק'. הברודוול מיוצרים באותה מיקרו-ארכיטקטורה כמו האסוול (Haswell), אך בסיליקון יותר קטן, ובדיוק כמו שה-Ivy Bridge יוצר באותה מיקרו-ארכיטקטורה כמו ה-Sandy Bridge, אך תהליך הייצור הוקטן מ-32 ל-22 ננו-מטר.

התצוגה של המחשבים הראשונים המבוססים על סקיילייק, שהם כמובן לא מסחריים, אלא משמשים את אינטל לצורך הצגת יכולות ובדיקות, מגיע ממש מספר ימים אחרי שהחברה הציגה את ה-Core M, המעבד הנייד הראשון של החברה המבוסס על הברודוול. ב-IDF אישרה החברה שמשפחת מעבדים זו מגיעה לשוק בחצי שנה איחור, וזאת בגל בעיות שונות שקשורות בייצור בטכנולוגיה של 14 ננו-מטר. למרות האיחור הזה, לגבי הסקיילייק טוענת החברה שלוח הזמנים נשמר.

אין יותר מדי פרטים בינתיים על המעבדים החדשים, מעבר לכך שהחם ייוצרו כאמור ב-14 ננו-מטר בהתאם לשיטת העבודה של אינטל, אבל מצמה שנוגע הם מפותחים, לפחות באופן חלקי, גם בישראל והם יכללו שבב WiGiG שהוא שבב אלחוטי חדש בתקן 802.11ad שמיועד לחיבורים והעברת נתונים בקצבים גבוהים מאוד, עד פי שלושה לעומת לעומת 802.11ac, אבל לטווחים קצרים. השבב של אינטל, שפותח במרכז הפיתוח של החברה בפתח תקווה, יאפשר להיפטר כליל מהכבלים המחברים את המחשב: הוא יאפשר עגינה אלחוטית, חיבור צג אלחוטי וגם טעינה אלחוטית של מכשירים.