אינטל (Intel) הציגה בשלהי תערוכת קומפיוטקס 2013 (Computex) כונן אצבע, או דיסק-און-קי, שמבוסס על מחשב עם יציאת Thunderbolt. מדובר בחיבור המהיר שמציעה החברה כאלטרנטיבה לחיבור USB, שמסוגל להגיע למהירות העברה של עד 10 ג'יגה-ביט/לשנייה, קצת יותר מפי שתיים לעומת המהירות המרבית של USB 3.0 שהיא 4.8 ג'יגה-ביט/לשנייה.

החברה הציגה אב טיפוס של כונן בנפח מרשים של 128 ג'יגה-בייט. לעומת כונני אצבע רגילים שמבוססים על זיכרון הבזק (Flash), הכונן שהציגה אינטל היה מבוסס על כונן SSD זעיר של סנדיסק (Sandisk) כדי לאפשר לכונן להתקרב לקצבים המרביים שמאפשר החיבור. הכונן, כפי שאפשר לראות, הוא בגודל של דיסק-און-קי רגיל למדי, והוא כמובן מתחבר ליציאת Thunderbolt.

עד היום לא זכה ממשק החיבור הזה של אינטל להצלחה בשוק, למרות המהירות הכפולה שלו ולמרות היכולת שלו להציע ערוץ עבודה כפול. אחת הסיבות לכך היא הפופולריות האדירה של מוצרים המתחברים למחשב באמצעות חיבור USB, מעבר לכוננים חיצוניים מסוג כלשהו, וכן העלות הנמוכה היחסית של הממשק.

עם זאת, באינטל מסרבים להרים ידיים. לקראת סוף השנה היא טוענת שכבר יוצגו מחשבים עם הדור השני של Thunderbolt שאמור להציע קצבי העברה מרביים של 20 ג'יגה-ביט/לשנייה.

פורסם לראשונה באתר THspot.co.il