אינטל (Intel) החלה למכור מארז נוסף בסדרת ה-NUC הכולל בתוכו, זיכרון, אחסון ומערכת הפעלה Windows 10 ב-255 דולר.

המחשב הזעיר Grass Canyon NUC מבוסס על מעבד Pentium N3700 מרובע ליבות הפועל בתדר מקסימלי של 2.4 ג'יגה-הרץ ומבוסס על ארכיטקטורת Braswell. הוא מגיע עם זיכרון RAM של 2 ג'יגה-בייט ואחסון פנימי של 32 ג'יגה-בייט (eMMC). יש גם מקום להוסיף כונן 2.5 אינץ' באם חסר מקום וגם אפשרות לשדרוג זיכרון ה-RAM ל-8 ג'יגה-בייט לכל היותר.

פרט לחומרה, המחשב תומך בחיבורים רבים כמו ארבע יציאות USB 3.0, תקשורת חוטית ואלחוטית עד WiFi 802.11ac, יציאות VGA ו-HDMI, אודיו עם תמיכה ב-5.1 דרך TOSLINK ויש גם חריץ לכרטיסי SDXC וקישוריות Bluetooth.

Intel NUC Grass Canyon (2)

זו הפעם הראשונה בה אינטל מציעה מחשב NUC הכולל את כל הרכיבים – זיכרון, אחסון ומערכת הפעלה המותקנת מהמפעל. אמנם לא מדובר במעבד חזק במיוחד והוא נחשב ברמת הכניסה של מעבדי ה-Core i3, אך העובדה כי גם מערכת הפעלה כלולה במחיר, מדובר בעסקה משתלמת.

המחשב זמין לרכישה ישירות מאמזון השולח לישראל (כ-1,400 שקל כולל הכל) והוא מוצע גם בדגם ללא שאר הרכיבים (barebone)  ב-179.99 דולר (כ-970 שקל).

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.