אינטל (Intel) הכריזה הבוקר, שעון ישראל, על שורה ארוכה של מעבדים חדשים במשפחת ה-Kaby Lake, הדור השמיני של מעבד ה-Core שלה. מעבר לכך שההשקה מציגה רענון למשפחות המעבדים השונות, מאלו שמיועדות למחשבים ניידים ועד לאלו שמיועדות למחשבים שולחניים, היא גם כוללת הפעם הרבה מאוד חידושים, כולל מעבד ראשון שמיועד למחשבים ניידים שמציע שש ליבות עם תמיכה בעבודה ריבוי נימים, וכולל תמיכה לראשונה ברמת המעבד בטכנולוגיית זיכרון ה-Optane התלת-ממדי המהיר. כמו כן, זו הסדרה הראשונה של מעבדים שכבר מכילה בפועל בקושחה הגנה נגד הפגיעויות, שכבר הפכו למפורסמות, Spectre ו-Meltdown.

הרענון כולל, אמור, סדרה חדשה של מעבדי ביצועים גבוהים למחשבים ניידים במשפחת ה-H של הסדרה, כשאינטל מציעה מעבדים חדשים לתחום הצרכני והעסקי כאחד, ממעבדי Core i5 ועד Core i9, כולל מעבדי הפלוס לשוק הצרכני, ומעבדי Core i5 וב-Core i7 וגם Xeon לשוק העסקי עם תמיכה ב-vPro, כשגם במקרה יש מעבדי פלוס. באינטל מתארים את המעבדים, בהיבט הצרכני, כמעבדים שצריכים לספק ביצועים גבוהים במיוחד שמספיקים לכל צרכי השימוש, ממשחקים דרך מציאות מדומה ועד יצירת תוכן. בהיבט העסקי מדובר , לצד ביצועים גבוהים מתמיד למגזר המסוים הזה, גם יכולות של אבטחה וניהוליות. מעבר לכך שילבה אינטל במעבדים אלו מודם אלחוטי עם תמיכה ב-WiFi 802.11ac בשני ערוצים (2×2) עם תמיכה בקצב העברת נתונים של 1,733 מגה-ביט/לשנייה.

קרא עוד:  גוגל הכריזה רשמית על Stadia - שירות הזרמת משחקים היישר מהדפדפן

כמו שניתן לראות בטבלה, המעבד הבכיר ברשימה, Core i9-8950HK, מגיע עם מהירות בסיסית של 2.9 גיגה-הרץ עם מהירות טורבו מרבית לליבה אחת של 4.8 גיגה-הרץ, כשסיומת ה-K שלו מצביעה על כך שמדובר במעבד ניתן להמהרה.

רענון גם למעבדי המיינסטרים הנייידים

גם מעבדי המיינסטרים הניידים, בסדרת ה-U, עם מעטפת תרמית של 28 וואט לעומת ה-45 וואט של מעבדי ה-H, עברו רענון רך במקרה הזה אם מדובר ברענון של מהירויות עם תוספת של תמיכה בזיכרונות Optane. במקרה הזה מציעה אינטל גם מעבד i3 חדש שטובים הסיכויים שעד סוף השנה יהפוך לסטנדרט במחשבי האולטרה-בוק הזולים בשוק, לפחות בין אלו שמבוססים על מעבדיה של אינטל. בנוסף שילבה אינטל במעבדים אלו את השבבים הגרפיים החדשים שלה Iris Plus שבמספרים זה אומר 640 ו-650.

ומה קורה במעבדים השולחניים?

ההכרזה כוללת תשעה מעבדי Core מהדור השמיני חדשים לשוק המחשבים הניידים, שלושה מעבדים רגילים עם TDP של 60 וואט ומעלה, ושישה אחרים שמיועדים למחשבים שמציעים צריכת כוח נמוכה – מחשבים זעירים כמו מחשבי ה-NUC של אינטל עצמה – עם צריכת כוח מרבית של 35 וואט. בקרב המעבדים הללו בולט במיוחד ה-Core i7-8700T שהוא מעבד 6 ליבות עם 12 נימי עבודה עם מהירות בסיסית של 2.4 גיגה-הרץ, עם מהירות טורבו לליבה יחידה של 4 גיגה-הרץ, עם תמיכה בטכנולוגיית ה-Optane ועם מחיר יחסית גבוה של 303 דולרים ליחידה בעת רכישת אלף יחידות.

קרא עוד:  אסוס השיקה בארץ את מארז ROG Strix Helios

ועוד כמה דברים בדרך

יחד עם המעבדים החדשים הציגה אינטל גם ארבע ערכות שבבים חדשות, לשוק הצרכני והעסקי כאחד, עם רמות שונות של תמיכה. ערכות השבבים הללו תומכות בקושחה במחברי USB 3.1, מהדור הראשון ומהדור השני, וזאת לצד עוד כמה מחברי USB מדורות קודמים, כמו גם במספר מוגדר של ערוצי PCIe 3.0 בהתאם לאיכות ערכת השבבים.

ולסיום הנה גם סרטון קצר ששחררה אינטל במקביל להשקה.