רשת דור חמישי 5G

בזמן שלישראל טכנולוגיית הדור הרביעי של האינטרנט האלחוטי (4G LTE) צפויה להגיע רק בשנה הבאה לכל הפחות, מסביב לעולם ובארצות הברית בפרט, ניכר כי רשת ה-4G כבר מתקבעת כסטדנרט, ואט אט מגיעה גם ה-LTE Advance למספר מפעילות בעולם.

יצרנית השבבים הענקית, אינטל, תשקיע בחקר טכנולוגיית הדור הבא בתקשורת הנתונים הסלולרית (5G) מעל לכ-3 מיליון דולרים ביותר מ-10 אוניברסיטות נחשבות ביניהן אוניברסיטת סטנפורד המפורסמת. עיקר עבודת המחקר תתמקד ביעילות צריכת החשמל של מכשירים החכמים בעת שימוש באינטרנט אלחוטי, וכמו כן, במטרה לאפשר ספקטרום חדש של גלי רדיו שמישים שישפרו את השימוש ברשת. אינטל עצמה תיקח חלק בפרויקט מחקר זה, ולמרות שהטכנולוגיה שמציעות מפעילות הסלולר הגדולות בעולם אינה מנוצלת בצורה מקסימלית כיום, חברות ענק וגופים גדולים עוד לא שבעו ממנה ומנסים לשפר ולייעל את הטכנולוגיה שמצויה ברשותינו היום.

בעוד שהסטדנרטים של טכנולוגיית התקשורת הסלולרית המתקדמת ביותר כיום בדור הרביעי (4G) תוכננו על מנת לענות לדרישות ההולכות וגוברות, ניכר כי אין עוד ניצול מלא שלהן במכשירים הניידים. בדור הבא של טכנולוגיית התקשורת הסלולרית נעבור לממדים חדשים לגמרי של שירות, חווית משתמש ומהירות גלישה גבוהה. חברות גדולות מסביב לעולם הבינו את הצורך של אדם להיות מחובר לאינטרנט בכל זמן ובכל מקום. דוגמה לכך ניתן לראות את ה-Project Loon של גוגל השואף לחבר מדינות עולם שלישי לרשת באופן חופשי. בגלל הבנה זאת ניכר כי שוק זה, והטכנולוגיה עליו הוא מתבסס מתקדמות, וימשיכו להתקדם ללא הרף בזמן האחרון.

"5G יאפשר למשתמש ליהנות מחוויה עשירה יותר, קיבולת רשת גבוהה לתוכן עשיר ומולטימדיה בסטנדרטים הגבוהים ביותר"

גם סמסונג במירוץ
לא רק אינטל מתעיינת בטכנולוגיית הדור הבא, גם סמסונג מפתחת טכנולוגיות חדשניות והמפכניות בתחום זה ובמאי השנה הודיעה כי היא כבר ביצעה ניסוי בהצלחה אשר מתקדמת יותר מהדור הנוכחי. על פי הניסוי, עם טכנולוגיית ה-5G, ניתן יהיה להוריד סרט באיכות HD בשניות בודדות, במהירות גבוהה של לא פחות מגיגה ביט לשנייה. מעבדות אינטל הודיעו על הקמת ברית אסטרטגית של מחקר טכנולוגיות הדור הבא ברשת האינטרנט האחלוטית, בשם ISRA, ואף הציבו לעצמן מספר מטרות כמו "לאפשר למשתמש בטכנולוגיה החדשה להנות מחוויה עשירה יותר, קיבולת רשת גבוהה לתוכן עשיר ומולטימדיה בסטנדרטים הגבוהים ביותר ולספק איכות שירות גבוהה ונוחות למשתמש, תוך כדי יצירת תחושה של התאמה אישית למשתמש, ובמטרה למקסם את היעילות של העברת מידע בתוך הרשת"

קרא עוד:  בלחיצת כפתור: כך עובד כלי הפריצה הישראלי לטלפונים חכמים

ניכר כי אינטל מתכוונת להשיקע בפיתוח רשת הדור החמישי והמירוץ רק החל, מי תגיע לקו הסיום לפני כולם?