קצת יותר משנתיים אחרי השקת הדור הראשון של התקן ה-Thunderbolt (בזמנו במחשבי Apple ומאוחר יותר גם בפלטפורמת ה-Ivy Bridge עבור מחשבי ה-PC), הכריזה אתמול (יום ב') אינטל על הדור שני של ההתקן הנ"ל. הדור השני של ה-Thunderbolt (כרגע עדיין בשלבי פיתוח מתקדמים, תחת שם הקוד Falcon Ridge), מכפיל את קצב העברת הנתונים מהדור הראשון ומסוגל להגיע עד ל-20 ג'יגה ביט (Bit) לשנייה.

בנוסף, גם כאן, כמו בדור הראשון, ההתקן מעביר תצוגה (החיבור הפיזי של ההתקן הינו Mini DisplayPort וזהה לו בכל מה שקשור לתצוגה), רק שבדור החדש של ההתקן, התמיכה מגיעה עד לרזולוציה של 4K וכן אינטל הוסיפה בהכרזה, שהייצור של הגירסה הסופית של ההתקן החדש יחל בסוף השנה הנוכחית והוא יהיה זמין לכלל השוק בתחילת 2014.

לא מתרומם
זה לא סוד שעד היום, התקן ה-Thunderbolt לא מתרומם למרות נתוניו המרשימים, ופרט ממחשבים של אפל וציוד היקפי מצומצם, אין חברות רבות אשר אימצו אותו. אינטל עצמה, כבר לא מחייבת את היצרניות ושינתה את התצורה בה היא דורשת שיצרניות מחשבים יעמדו כדי שהן יוכלו לקרוא למחשב אולטרה-בוק.

בכל מקרה, עכשיו שמצפה לנו התקן משודרג בקרוב וידוע כי הדור הבא של התקן ה-USB הפופולרי יגיע בקצב העברת נתונים של "רק" 10 ג'יגה ביט (Bit) לשניה (בזהה לקצב העברת הנתונים בדור הנוכחי של ה-Thunderbolt), יהיה מעניין לראות איך השוק יאמץ את הדור הבא של ה-Thunderbolt והאם הוא יהיה יותר מוצלח מאחיו הבוגר.

קרא עוד:  אסוס השיקה את הכרטיס הגרפי Dual GeForce RTX 2070 MINI

אתר הטכנולוגיה Engadget, פרסם את הוידאו הבא עם הדגמה קצרה מההכרזה של אינטל:

פורסם במקור באתר החומרה THspot.co.il