אינטל (Intel) הציגה בכנס Game Developers את מפת הדרכים המעודכנת שלה עבור המעבדים אותם היא מייעדת לשוק הביתי בעיקר, ולמחשבים שולחניים בכלל. כחלק מההכרזה הציגה החברה את 'קניון השטן' (Devil's Canyon) מעבד Core i דור רביעי פתוח להמהרה, המשתמש בערכת השבבים החדשה של החברה מסדרה 9, שלפי טענתה אמור לספק ביצועים משופרים למשתמשים בו וזאת בזכות שיפור בממשק המחבר את החלקים התרמיים במעבד, וכן עדכון המארז של המעבד לשימוש בחומרים מתקדמים יותר שככל הנראה אמורים לתרום גם הם להורדת צריכת הכוח והמעטפת התרמית של המעבד.

IntelSH2014

אינטל התייחסה גם למעבדים הבאים בסדרת ההאסוול (Haswell), שיהיו זמינים במחצית השנייה של השנה, כשהפעם מדובר במעבדי האקסטרים שלה, או יותר נכון ב-Core i7 Exdterme Edition. זה יהיה המעבד הראשון של החברה לשוק השולחני שיציע 8 ליבות, והוא גם יהיה הראשון לתמוך בזיכרון DDR4 ולהיתמך בידי ערכת השבבים שמייעדת אינטל לתחום האקסטרים, ה-X99.

החברה התייחסה גם לדור הבא של מעבדי ה-Core, הדור החמישי, המכונה Broadwell וייוצר בליטוגרפיה של 14 ננו-מטר, ויתמוך בערכות השבבים מסדרה 9 של החברה. במעבדים שיהיו פתוחים להמהרה תשלב אינטל את שבב ה-Iris Pro שלה, וזאת כדי לחסוך, לטענתה, את הצורך ברכישת כרטיס תצוגה נפרד.

IntelPentium20

ואם זה לא מספיק, בעוד מספר חודשים שתיק החברה גם מעבדים חדשים בסדרת הפנטיום (Pentium) שלה כדי לחגוג 20 שנה להשקת המותג. גם במקרה הזה תציג אינטל מעבדים פתוחים להמהרה, והיא גם תשלב לראשונה בסדרה הזו את טכנולוגיית ה-Quick Sync Video שלה. מעבדי אלו יתמכו על ידי ערכות השבבים מדרה 8 ו-9 של החברה.

ההכרזות הללו מגיעות במקביל למאמץ שעומדת החברה להשקיע בפיתוח של מחשבי AIO חדשים, ואם תרצו, מדובר במעין מהלך שמזכיר הקידום של תחום מחשבי האולטרה-בוק (Ultrabook). הפעם היא מנסה ליצור קטגוריה חדשה אותה היא מכנה pAIO – מחשבי AIO שניתן לנתק מהבסיס שלהם ולנייד בבית. מדובר במחשבים שיהיו מצוידים במסכי מגע בגודל של 23 עד 27 אינץ' והיו מבוססים על חלונות 8.1 ויכללו, בין שאר הרכיבים, גם סוללה שתאפשר לנייד את המחשב ברחבי הבית. מחשבים אלו אמורים להגיע עם מצלמת התלת-ממד של החברה (RealSense) וגם עם מערך של ארבעה מיקרופונים לשיפור התקשורת הקולית עם המחשב ודרכו.