אינטל (Intel) החליטה לחלק את משפחת מעבדי האטום (Atom) שלה לתת משפחות בדומה למה שהיא עושה עם מעבדי ה-Core i וזאת כדי להבדיל בין העוצמות השונות שמציעים המעבדים, וכן, אליבא דה חברה, כדי לעזור ללקוחות להבין מה הם בדיוק רוכשים שבזמן שהם מבצעים רכישה של טאבלט, פאבלט או מחשב 2-ב-1 שממוקד יותר בניידות וזמן עבודה מאשר בעוצמת עבודה.

מעכשיו יחולקו מעבדי האטום ל-ATOM x3, ל-ATOM x5 ול-ATOM x7, ובדיוק כמו במקרה של מעבדי ה-Core, ה-ATOM x3 הם המעבדים החלשים ביותר בתחום הזה.

בסך הכל מעמדם של מעבדי האטום לא ממש השתנה, כאמור, אבל כך מקווה החברה להשיג בידול יותר טוב שיציע מתאם מדויק יותר בין עוצמה למחיר. מעבדי ה-x3 מיועדים לשוק הזול יחסית של המכשירים המבוססים על אנדרואיד (Android) וחלונות (Windows), לפחות בגרסתה הנוכחית, וזה כולל טלפונים חכמים לשוק הביניים וטאבלטים זולים. מעבדי ה-x5 וה-x7 מיועדים כבר לפאבלטים ולטאבלטים עם מסכים גדולים יותר, עד 10 אינץ', עבור מי שרוצה לביצועים גבוהים יותר.

לטענת החברה כבר בחציון הראשון של 2015 נראה בשוק מכשירים המבוססים על מעבדי האטום במיתוג החדש שלהם.

במקבילך גם שחררה החברה אינפוגרפיקה שמציגה את שלוש סדרות המעבדים שהיא מציעה כיום לשוק הבינוני עד הגבוה, ולאלו מכשירים היא מייעדת אותם, והשאלה שאפשר לשאול היא האם גם מעבדי ה-Core m יזכרו בקרוב למיתוג דומה.

קרא עוד:  לאינטל ומיקרוסופט נדרשה כמעט שנה בכדי לתקן פרצת אבטחה חמורה במעבדים

Intel_Atom_infographic_v6-01

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.