תערוכת קומפיוטקס, טיוואן. אינטל הכריזה באופן רשמי על סדרת מעבדים חדשה שמתאימה במיוחד לגיימרים. מדובר במעבדים הכוללים ארבע ליבות במהירות בסיס של 4 גיגה הרץ הקרויים "גיא השטן" – Devil's Canyon. בזכות תכונת הטורבו האוטומטי שלהם, יכולים המעבדים החדשים להגיע למהירות שעון של 4.4 גיגה-הרץ במאמץ.

המעבדים מיועדים בעיקר לגיימרים ולחובבי ביצועים חזקים במחשבים. אינטל מציינת כי מעבדים אלה פתוחים (unlocked) להאצת מהירות השעון (Overclocking) ברמות שטרם נראו בעבר. באירוע Overclocking שקיימה אינטל בתערוכת קומפיוטקס שננעלה בסוף השבוע בטיוואן הדגימו חובבים כיצד ניתן להגיע באמצעות הליך Overclocking גם למהירות פעולה של 5.5 גיגה הרץ במעבדי "גיא השטן".

אחד המאפיינים הטכנולוגיים הייחודיים של של המעבדים החדשים הוא ממשק תרמי משופר (Thermal interface) וכן דגש מיוחד על החומרי במארז (CPU packaging materials) המאפשרים את השיפורים המשמעותיים בביצועים.

בקומפיוטקס ביצעה אינטל השוואה בין מעבדים בני זמננו – New Unlocked 4th Gen Intel Core i7-4790K – למעבדי אינטל ששווקו לפני שלוש שנים – Intel Core i7-2700K Unlocked 2nd Gen . ההשוואה הצביעה על שיפור של 34% במהירות המעבד, 65% שיפור במהירות של יצירת מדיה (סרטים / תמונות), 34% שיפור במהירות ביצוע פעולות במולטי טסקינג ו-30% שיפור מהירות במודלינג של תלת ממד.

קרא עוד:  מחיר קונסולת Nintendo Switch בישראל: 1,549 שקלים

בהשוואה למחשב PC מלפני חמש שנים, המעבד החדש במהירות פעולה של 4 גיגה הרץ מהיר יותר ב-291%.

*הודעה לעיתונות- פורסמה כלשונה

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.