אינטל (Intel) הכריזה בתערוכת Computex 2018 על Core i7-8086K, מהדורה מיוחדת לציון 40 שנה למעבד 8086, אשר היה הראשון בארכיטקטורת x86 שהושק ב-8 ביוני בשנת 1978.

המעבד החדש מציע לראשונה מהירות טורבו המגיע לתדר של 5 גיגה-הרץ במצב טורבו בליבה בודדת, שזה נחשב למהירות שיא במעבדים המודרניים כיום. הוא יופץ בכמות מוגבלת של 50,000 יחידות בעולם ומחירו המומלץ יעמוד על 425 דולרים.

מעבד Core i7-8086K מבוסס על הדור השמיני של מעבדי אינטל והמפרט ברובו דומה ל-Core i7-8700K שהושק בסוף שנה שעברה. הוא מציע 6 ליבות ו-12 נימים (threads) הפועלים בתדר בסיס של 4 גיגה-הרץ ומבוסס על ליתוגרפיית יצור של 12 ננו-מטר.

עוד הכריזה אינטל על ארכיטקטורת וויסקי לייק ללפטופים ואמבר לייק עבור מחשבי 2 ב-1 דקים וקלים. המעבדים שהוצגו בתערוכת קומפיוטקס בטייוואן מציגים שיפור דו ספרתי בביצועים ותומכים בגלישה במהירות של 1 ג'יגה. הם ישולבו ביותר מ-70 דגמי מחשבים שיושקו בסתיו הקרוב.

לצד המעבדים, אינטל הכריזה גם על טכנולוגיית Low Power Display, שמשפרת את חיי הסוללה הודות לצמצום במחצית של צריכת הכוח לתצוגת ה-LCD ומוסיפה 8-4 שעות של ניגון וידיאו מקומי. הטכנולוגיה תאפשר לפתח מחשבים שיחזיקו עם חיי סוללה של יום שלם. טכנולוגיה זו היא תוצאה של שיתוף הפעולה בין אינטל לבין יצרני ציוד מקורי כמו שארפ ו-Innolux. ניתן יהיה לראות בשוק מחשבים אלה החל מעונת חגי סוף השנה האזרחית.

קרא עוד:  בקרוב תושק מהדורה בתשלום חודשי של דפדפן Firefox

טכנולוגיית Intel Low Power Display מכילה שיפורים במבנה האלקטרוני של הצג ובצריכת החשמל לתאורה האחורית. היא עושה שימוש בטכנולוגיות שונות המשפרות את שיעורי הריענון של הצג בהתאם לתרחישי שימוש ואלגוריתמים של אינטל, המאפשרים לנהל את התאורה האחורית ביתר יעילות.