אינטל (Intel) הכריזה אתמול באופן רשמי על המעבדים הראשונים בדור ה-9 של מעבדי ה-Core שלה וביניהם, כך טוענים באינטל, מעבד המשחקים הטוב בעולם. החברה הציגה שלושה מעבדים שולחניים עבור מה שכבר זכה לכינוי Coffee Lake Refresh המיוצרים, כמובן, עדיין בתהליך ייצור של 14 ננו-נטר, ומדובר במעבדים אותם היא מגדירה כמעבדי מיינסטרים.

עד כמה המעבדים הללו טובים יותר מקודמיהם? באינטל טוענים שהמעבד הראשי בהכרזה, Core i9-9900K, יאפשר לגיימרים לשחק במשחקים הפופולריים כיום עם שיפור של כ-11% במספר הפריימים/לשנייה בהשוואה למעבד מהדור הקודם. כמו כן הוא אמור להציע עד 15% שיפור בביצועי המערכת הכוללים. כך או כך, מדובר במעבד היחיד מבין השלושה שתומך בעבודה בריבוי נימים, והוא מגיע עם 8 ליבות פיזיות כך שהוא מציע 16 ליבות פיזיות.

כפי שניתן לראות מהסימון שלהם, כל שלושת המעבדים החדשים, כולל Core i7-9700K ו-Core i5-9600K, הן מעבדים פתוחים שתומכים בהמהרה. כפי שניתן לראות מהטבלה בהמשך לשלושתם TDP של 95 אוואט, שלושת תומכים בשני ערוצי זיכרון DDR4 במהירות של 2,666 מגה-הרץ וכן בזיכרון ה-Optane המהיר של אינטל.

המעבדים כבר מוצעים להזמנה מוקדמת והם יהיו זמינים בשוק, כך מספרים באינטל, ב-19 באוקטובר.

במקביל הכריזה החברה על ערכת השבבים החדשה Z390 שמספר יצרניות כבר הכריזו על לוחות אם חדשים המצוידים בה. באינטל אומרים שלוחות אם המבוססים על ערכת השבבים הזו יאפשרו העברת חשמל משופרת לטיוב הביצועים של מעבדי שמונה ליבות, והמהרה נוספת. הערכה תגיע עם תמיכה ב-USB 3.1 דור שני ועם שבב Wifi 802.11ac מובנה. באופן טבעי היא גם תתמוך ב-Optane.

קרא עוד:  אייסר תוקפת את שוק המשחקים עם ניידי Predator ו-Nitro

האקסטרים של נובמבר

מי שמחכה לביצועים עוד יותר גבוהים ממעבדים של אינטל, יחכה עד תחילת נובמבר אז תשיק החברה 7 מעבדי Core X חדשים שמיועדים למחשבים שולחניים, כולל מעבד מעבד האקסטרים Core X i9-9980XE שיוצע עם 18 ליבות פיזיות/36 ליבות לוגיות במהירות בסיסית של 3.0 גיגה-הרץ אבל עם אפשרות להגיע עם Turbo Boost Max 3.0 עד מהירות של 4.5 גיגה-הרץ. המחיר? 1,979 דולרים תמורת מעבד שאמור להציע עד 50% שיפור בעריכת וידאו מהירה לעומת Core i9-9900K המוזכר לעיל.

טכנולוגיית Turbo Boost Max 3.0 מאפשרת למערכת לנתב באופן אוטומטי עומסי עבודה קריטיים אל שתי הליבות הכי מהירות של המעבד בכל רגע נתון, ובמקביל להריץ בליבות האחרות תהליכים הקשורים ליישומים אחרים באופן ממוטב.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.