מכונית ללא נהג בשיתוף אינטל, BMW

אקזיט ענק בהייטק הישראלי: אינטל (Intel) הודיעה מובילאיי (mobileye) הישראלית מבשרות על כך שהגיעו להסכם עקרוניו לפיו ענקית השבבים תרכוש את כל מניות מובילאיי לפי שווי של 15.35 מיליארד דולרים (כ-55 מיליארד שקל), כך דיווח לראשונה אתר "דה מרקר".

מדובר על רכישה ראשונה מסוגה עבור אינטל בישראל, אשר תניב לה את הטכנולוגיות והפיתוחים לרכב האוטונומי עליה עובדת מוביילאיי בשנים האחרונות. אינטל משקיעה רבות בתחום ורק לאחרונה הכריזה על שיתוף פעולה עם יצרנית הרכב ב.מ.וו לפיתוח רכב אוטונומי. החברות עבדו במשותף עוד קודם לכן, מה שככל הנראה הבשיל את העסקה, זאת בדרך למצב את אינטל בחוד החנית של התחום.

"רכישה זו היא צעד גדול הן בעבור בעלי המניות שלנו, והן עבור תעשיית הרכב והצרכנים", אמר בריאן קרזניץ, מנכ"ל אינטל. "אינטל מספקת טכנולוגיות מכוננות עבור נהיגה אוטונומית, הכוללות ניתובו של הרכב וקבלת החלטות נהיגה בזמן אמת. מובילאיי מביאה את יכולת הראייה הממוחשבת הטובה ביותר בתעשיית הרכב בנוסף למומנטום החזק שלה בשוק יצרניות הרכב וספקיהן. יחד, נוכל להאיץ את עתיד הנהיגה האוטונומית בביצועים משופרים של פתרונות ענן-לרכב (cloud-to-car), בעלות פחותה ליצרניות הרכב".

זיו אבירם, מייסד-שותף, נשיא ומנכ"ל מובילאיי, הוסיף כי "אנו צופים כי הצמיחה לעבר נהיגה אוטונומית תהיה מהפכנית. היא תספק לצרכנים אפשרויות תחבורה בטוחות, גמישות יותר ובעלות פחותה, ותגדיל את ההזדמנויות למודלים עסקיים עבור לקוחותינו, יצרניות הרכב". לדבריו, "על ידי צירוף התשתיות והמשאבים שלנו, אנו יכולים לשדרג ולהאיץ את הידע המשותף שלנו בתחומים של מיפוי, נהיגה וירטואלית, סימולטורים, פיתוח תוכנה, חומרה, מרכזי נתונים ופלטפורמות מיחשוב עתיר ביצועים. יחד, אנו נספק הצעה איכותית ואטרקטיבית עבור תעשיית הרכב".

קרא עוד:  הטלוויזיה עוברת לאינטרנט: בדקנו את +Yes ולא התאכזבנו, רק מהמחיר

באינטל אומרים כי הפיתוח יישאר בישראל. העסקה צפויה להיסגר סופית בתוך כמספר חודשים.