קשה לקרוא לזה “טרנד”, אבל נראה כי ישנן פיתוחים חדשים המנסים לספק לנו פתרון של מחשב שלם בטלפון חכם, כזה שאולי יום אחד גם יצליח להחליף את המחשב הנייד. מיקרוסופט (Microsoft) עשתה זאת עם פונקציית ה-Continuum ב-Windows 10 Mobile שאף ראינו על מכשיר חדש של HP וגם אינטל (Intel) הציגה פתרון דומה בברצלונה אבל כזה המיועד דווקא למכשירים הזולים.

הפרויקט שפותח כאן במרכז הפיתוח של אינטל בפתח-תקווה, מכונה “ ” וכשמו כן הוא, מאפשר הצגת הטלפון החכם על גבי המסך הגדול ושימוש בשולחן עבודה לכל דבר ועניין על ידי הפעלת מערכת הלינוקס (Debian) המוצגת במקביל.

בהדגמה שניתנה לנו על ידי ניר מצר מאינטל, ראינו כיצד טלפון אב-טיפוס של פוקסקון (Foxconn) הרץ על גבי שבב Atom X3 עם 2 גיגה-בייט של זיכרון עבודה בלבד, מצליח להריץ את מערכת הלינוקס ללא כל בעיה ובמקביל להציג בחלון גם את מסך הסמארטפון שלנו הנגיש לעבודה במקביל. אבל היתרון הגדול עוד יותר הוא כי שתי המערכות פועלות יחדיו: “אנדרואיד מבוססת על קרנל של לינוקס לכן אנו מריצים קרנל אחד לשימוש כפול וזו גם הסיבה כי מערכת הקבצים זהה והטלפון נותר שמיש.”

החיבור למסך מתבצע דרך יציאת MHL סטנדרטית ולחיצה על האפליקציה שבטלפון תאפשר לעבור למסך הגדול, כאשר משם נוכל להפעיל את שלל הפונקציות של הטלפון, לפתוח קבצים ממקום אחד בלי צורך לסנכרן ידנית וכן לפתוח חלונות במקביל על מערכת הלינוקס. בבדיקה שלנו גלשנו, הפעלנו סרטונים, מספר יישומים בשתי המערכות בוז והופתענו לגלות כי השבב של אינטל, שהוא הדגם המיועד לשוק הנמוך, מצליח לעבוד במהירות מפתיעה.

קרא עוד:  משפחת Galaxy S20 ו-Galaxy Z Flip הושקו בישראל

כששאלנו מה לגבי עדכוני התוכנה, מצר אמר כי אינטל אחראית על תחזוקת המערכת וכי הטכנולוגיה מוכנה לצאת לדרך ורק ממתינים ליצרניות שיחליטו כי הן יטמיעו זאת במכשיריהן.

וידאו: כך נראה Big Screen Experience ב-MWC 2016

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.