אינטל חושפת את מגוון המעבדים החדשים למחשבי מדיה וזאת הזדמנות טובה להכירם מקרוב. לפני שניכנס לפרטים הטכניים רק נסביר למי שלא בעניינים על מה מדובר.

ה-Atom הוא מעבד חדש עבור התקנים ניידים (מחשבי כף יד, מחשבים אולטרה ניידים סלולרים ועוד) ומיועד להחליף את המעבד שנמצא כיום בשימוש רחב בהתקנים ניידים, ה-Pentium M.

יחודו של מעבד זה הוא בגודלו הפיזי שקטן ממטבע (חצי מגודולו של P-M), צריכת חשמל נמוכה מאוד שעומדת בין 0.6W – 2.2W (לעומת 9W– 35W) וביצועים שלא נופלים מקודמו.

כל היתרונות הללו יתנו אפשרות לפתח מוצר מהיר יותר וקטן יותר במחיר נמוך עם זמן סוללה ארוך יותר.

המעבד יוצע בכמה דגמים: החל מ-45$ לדגם Z500 (מפרט:  800MHz clock, 400 MHz fsb, No HyperThreading, 0.65W) עד 160$ לדגם Z540  (מפרט: 1.86GHz clock, 533MHz fsb. Supports HyperThreading, 2.2W).

יחד עם זאת אינטל הכריזה על פלטפורמת  Centrino Atom תואמת x86 (צ’יפסט) הכוללת תמיכה ב-PCI Express, ממשקיות USB ותמיכה ב-High definition.

זה נשמע דיי מרשים למעבד שנועד לגאדג’טים ניידים.

מידע נוסף באתר אינטל

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.