מחשב זעיר של אינטל

עד כמהעוד אפשר להקטין מחשבים שמציעים ביצועים מלאים? אינטל (Intel) מצליחה להדגים שיש עוד כנראה הרבה מקום למשחקים כשהציגה את המחשב החדש שלה, Compute Card, במסגרת תערוכת קומפיוטקס (Computex 2017) המתקיימת בימים אלה בטייוון.

למעשה, פגשנו לראשונה ב-Compute Card עוד בחודש ינואר האחרון ב-CES 2017, אבל רק עכשיו חושפת החברה את הפרטים המלאים. מדובר במחשב זעיר למדי במידות 94.5×55 מ"מ ובעובי 5 מ"מ בלבד, המסוגל להריץ כל מערכת הפעלה בארכיטקטורת x86, כלומר Windows או Linux, ומגיע במספר תצורות שונות.

למרבה ההפתעה לא מדובר במחשב חלש, שכן בתצורה החזקה ביותר הוא יגיע עם מעבדי הדור השביעי Core i3 m3-7Y30 או Core i5-7Y57 עם 4 ג'יגה-בייט זיכרון DDR3, אחסון SSD בנפח 128 ג'יגה-בייט וקישוריות אלחוטית. התצורות החלשות יותר יציעו את המעבדים Celeron N3450 ו-Pentium N4200, עם אותה כמות זיכרון עבודה, כשהאחסון יורד ל-64 ג'יגה-בייט מסוג eMMC.

ניתן לשים לב כי ל-Compute Card אין כל יציאות, שכן מדובר במחשב מודולרי אשר מתחבר להתקן חיצוני. יחד אתו הציגה החברה עמדת עגינה הכוללת מגוון של חיבורים ויציאות, כך שאפשר יהיה לעבוד עם המחשב בחיבור למסך, מקלדת ועכבר. אבל, היתרון בכך הוא שכל יצרן יוכל להתאים לעצמו את הממשקים החיצוניים ולהשתמש בדיוק במה שהוא צריך.

עם Compute Card, באינטל מעוניינים ליצור סטנדרט חדש, כזה שיאפשר להכניס את המחשב למעין חריץ ייעודי בחומרות שונות הדורשות כוח מחשוב. כמו לדוגמה מקרר חכם, מערכות בית חכם, טלוויזיות ואפילו מחשבים ניידים או עמדות עגינה המכילות רק את המסך והמקלדת. כך החלפה או שדרוג המחשב תעשה באופן קל ומהיר. לצידה של אינטל עומדות כ-15 יצרניות מובילות שכבר חתמו על הסכמים לשילוב המחשב בפתרונות עתידיים.

קרא עוד:  אפל מתכננת ריענון לסדרת מחשבי ה-MacBook, כולל דגם עם מסך 16 אינץ'

המחשב מיועד להשקה בתחילת חודש אוגוסט הקרוב. מחירו עדיין לא פורסם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.