בין יתר ההכרזות של אינטל (Intel) בתערוכת Computex בטיוואן כמו הדור העשירי של מעבדי Core i מסדרת Ice Leak, הציגה החברה גם את המעבד הכי מהיר שלה לשוק הביתי – Core i9-9900KS שפותח בישראל.

מדובר בממשיכו של Core i9-9900K שהוכרז בסתיו אשתקד, וגם אז הכריזה אינטל כי זהו מעבד המהיר ביותר בשוק. הדגם החדש מאותה המשפחה, קיבל את התוספת S, אולם השינוי הוא דווקא גדול ומהותי.

בעוד שמהירות השעון של הדגם הקודם הייתה 3.6 גיגה-הרץ ובמצב טורבו (Max Turbo) הוא הגיע לתדר 5 גיגה-הרץ רק לליבה בודדות, כאן עם Core i9-9900KS תדר הבסיס הוא 4 גיגה-הרץ ובמצב טורבו – כל הליבות יפעלו ב-5 גיגה-הרץ יחדיו. מדובר בשיפור שיכול להיות משמעותי מאוד במקרים מסוימים והוא גם הראשון שמגיע לתדר כה גבוה באופן קבוע.

בין היתר, Core i9-9900KS מגיע עם 8 ליבות ו-16 נימים (threads) בארכיטקטורת סאני קוב (Sunny Cove) שפותחה באינטל חיפה. אינטל לא חשפה את כל הפרטים על המעבד, כמו מהי צריכת ההספק המקסימלית (TDP), האם הוא ידרוש קירור מיוחד או מהו מחירו (כ-500 דולרים לדור הקודם).

יהיה מעניין לראות איך Core i9-9900KS יתמודד מול ה-12 ליבות של סדרת ה-Ryzne 3000 החדשה של AMD.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.