אינטל (Intel), עם פתיחת ימי ההכרזות בתערוכת IFA 2018, הכריזה על רענון דור שמיני עבור משפחות מעבדי ה-Core U וה-Core Y שלה. כזכור, משפחת מעבדי ה-U של החברה מיועדת לשימוש במחשבי אולטרה-בוק ומחשבי 2-ב-1, בעוד מעבדי משפחת ה-Y מיועדים למחשבים דקיקים במיוחד. לפי החברה מדובר במחשבים שיכולים להיות דקים מ-7 מ"מ ולהגיע למשקל של עד 450 גרם בלבד – והכוונה היא כנראה בעיקר לטאבלטים מודרניים שמכונים גם מחשבי 2-ב-1 עם מקלדות נתיקות.

כפי שתראו בטבלה בהמשך, ההכרזה כוללת שישה מעבדים חדשים: שלושה במשפחת ה-U שזכתה לכינוי Whiskey Lake עם TDP של 15 וואט, ושלושה מעבדים במשפחת ה-Y, שנושאים את הכינוי Amber Lake, וגדולתם היא קטנותם וצריכת כוח נמוכה של 5 וואט לכל היותר.

לפי אינטל המעבדים החדשים יכולים בתצורה מטבית להוביל למחשבים שיציעו עד 19 שעות עבודה, הם מצוידים במודם עם תמיכה בהעברת נתונים ב-LTE בקצב מרבי של גיגה-ביט, תומכים ב-WiFi בתקן מרבי של 802.11ac, וכן מציעים תמיכה בחזרה מהירה מאוד לעבודה ממצב שינה כולל תמיכה בהתעוררות באמצעות נתינת פקודה קולית לסייעת ווירטואלית. כן תומכים המעבדים בעד 16 ערוצי PCIe 3.0.

החברה גם הכריזה על עדכון ערכות השבבים המלוות עם תמיכה מלאה בזיכרון Optane, שילוב במערכת של שבב התומך בהעברת נתונים באמצעות Thunderbolt 3, מעבד אותות דיגיטליים מרובע ליבות וכן תמיכה בדור השני של USB 3.1, בין השאר.

קרא עוד:  Dynabook משיקה את PORTÉGÉ A30-E – מחשב נייד קשוח במיוחד

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.