במקביל להכרזה על הדור העשירי של מעבדי Core i, הודה בכיר באינטל (Intel) כי החברה טעתה עם הדורות הקודמים של מעבדיה, מה שהביא לאיבוד נתח שוק שלה מול המתחרות, כך לפי דיווח באתר WCCF Tech.

ג'ייסון גְריבּי, סגן נשיא ומנהל קבוצת הענן והטכנולוגיה באינטל, התראיין במסגרת אירוע של חברת השבבים הישראלית סיוה (Ceva) בתוך ועידה של סיטי בנק במנהטן. כשנשאל על נתח השוק של אינטל, השיב: "בכלליות, אם נמכר מעבד באיזשהוא מקום בעולם, אנחנו רוצים להיות מעורבים בזה. אנחנו לא מסתכלים בפלח שוק כלשהוא ואומרים 'אוקיי, אנחנו הולכים להתרחק מהפלח הזה או לא מעוניינים בו'. אנחנו רוצים להתחרות באגרסיביות בכל פלחי השוק. בעת שחווינו את בעיית האספקה ב-6 עד 12 החודשים האחרונים בצד ה-PC, היינו חייבים להתרחק מ(תחרות ב)קצת מנתח השוק הנייד הנמוך ושוק המחשבים הנייחים. אך בעת שאנו ממשיכים לשפר את מצב האספקה, נמשיך להעלות את רמת האגרסיביות (בפלח השוק הזה)".

במלים אחרות, הודה גריבי כי המחסור בשבבי הדור התשיעי של אינטל גרם לכך שנתח השוק של שבבי Ryzen מתוצרת AMD עלה משמעותית. היצרניות שלא קיבלו מלאים של שבי Core i פנו למעבדי Ryzen, המספקים ביצועים דומים במחיר זול יותר ומיוצרים בקצב מהיר מספיק כדי לספק את הביקוש.

במקביל, מצגת יחסי הציבור של אינטל למעבדי הדור העשירי שלה שהופצה בסוף השבוע, הצליחה לעורר הדים: במצגת משתלחת אינטל במעבדי AMD ובכל מי שמשווה את הביצועים שלהם למעבדיה, וטוענת כי בפועל ביצועי המעבדים שלה מותירים את של AMD הרחק מאחור.

AMD אינה המתחרה היחידה שאינטל רמזה כי איפשרה לה בטעות לכבוש ממנה נתח שוק. באירוע של סיוה נשאל גריבי על עליית קרנם של מעבדי nVidia בזכות שילוב יכולות בינה מלאכותית. הוא אישר כי החברה איבדה נתח שוק ואמר כי "האסטרטגיה שלנו בתחום הבינה המלאכותית פשוטה: אנחנו הולכים להתחיל עם מעבדי Xeon, שהם מוצר הליבה שלנו. בסופו של דבר ניכנס לעסקי המאיצים הגרפיים תוך שנה וחצי שנתיים, ויהיה לנו מגוון של מוצרים שיוכלו לשרת כל סוג של בינה מלאכותית. אנחנו שועטים קדימה ביכולת שלנו להתחרות פה ולזכות מחדש בנתח שוק".

במלים אחרות, אינטל מתכוונת לתקוף את המתחרות שלה בזירות החוזקה שלהן בתגובה לכך שהן תוקפות אותה בזירת החוזקה שלה.