אינטל (Intel) משדרגת את ליין מחשב מחשבי ה-NUC הזעירים שלה, עם מעבדי Cannon Lake של החברה המיוצרים בליטוגרפיה של 10 ננו-מטר.

אבל זה לא רק שדרוג חומרה, אלא זו גם הפעם הראשונה בה שיתוף הפעולה בין אינטל ל-AMD יבוא לידי ביטוי גם בתחום זה. את זה נראה בצורת שילוב של כרטיסי תצוגה מסוג Radeon 540, עם 2 גיגה-בייט זיכרון תצוגה. זו הפעם הראשונה בה אינטל תציע מחשבי NUC עם שבב תצוגה שאינו חלק מהמעבד הראשי.

אינטל תציע את מחשב NUC בשתי תצורות עיקריות. האחד עם מארז נמוך יותר ותמיכה בהתקן אחסון מסוג M.2 SSD ואילו דגם גדול יותר התומך בנוסף גם בדיסק בגודל 2.5 אינץ' מסוג SSD. בין הדגמים השונים תציע אינטל את מעבד Core i3-8121U או Core i5-8259U, לצד זיכרון RAM בנפח של 4 או 8 גיגה-בייט, אפשרות לאחסון בנפח של 1 טרה-בייט, וכן מודם של אינטל עם תמיכה ב-WiFi 802.11ac.

The new Intel NUC mini PCs (NUC8i3CYSM, NUC8i3CYSN, formerly code-named Crimson Canyon) are an affordable mainstream gaming option for playing some of today�s most popular games at 1080p, including �League of Legends,� �TF2� and �CS:GO.� (Credit: Intel Corporation)

למחשבי ה-NUC החדשים שתי יציאות HDMI 2.0a לחיבור שני מסכים במקביל, כאשר בדגם הצר החיבור הנוסף הוא ב-USB-C, עד 6 יציאות USB כשבחלקן USB 3.1 דור שני וכן קורא כרטיסים מסוג microSD.

מחיר המחשבים מתחיל ב-299 דולרים לפני תוספת זיכרון או אחסון.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.