אחרי קוואלקום (Qualcomm), גם אינטל (Intel) מצטרפת לטכנולוגיות הדור החמישי לסלולר (5G) והשיקה מודם ראשון המיועד לשילוב במכשירי טלפונים וכן במוצרים המחוברים לאינטרנט (IoT).

המודם, XMM 7560, מיוצר בליטוגרפיה של 14 ננו-מטר והוא הראשון אי פעם שמיוצר בידי אינטל עצמה, במפעליה, ולא במפעל חיצוני. המודם תומך ב-LTE Advanced Pro בקטגוריה 16, שפירושה מהירות הורדה שחוצה את קו ה-1 ג'יגה-ביט/לשנייה, ומהירות העלאה שיכולה להגיע בשיאה ל-225 מגה-ביט/לשנייה.

במקביל לוואווי (Huawei), גם אינטל ביצעה ניסויי דור חמישי עם חבורת תקשורת שונות מסביב לעולם, החל מיפן עם NTT Docomo, דרך LG בקוריאה, ZTE בסין, ועד טלפוניקה (Telefonika) באירופה. בקרוב היא אמורה להתחיל בדיקות דומות בשיתוף עם נוקיה (Nokia) שיתבצעו בארצות הברית ובפינלנד.

המקלט-משדר המשולב במודם, SMARTi 7, מאפשר למכשירים שיהיו מבוססים עליו להציע תמיכה מול 35 רצועות תדרי LTE כדי לאפשר למכשירים תמיכה גלובלית באמצעות שדם אחד ויחיד של המכשירים, אם הם כמובן כוללים את XMM 7560.

על פי נתוני אינטל, מספר המכשירים שיחוברו לאינטרנט עד שנת 2020 צפוי להגיע ל-50 מיליארד ו-47% מהתקשורת תהיה בין מכונות למכונות ולא בין בני אדם עם מכשירי טלפון. באינטל חישבו שבשנת 2020 משתמש אינטרנט ממוצע יפיק 1.5 ג'יגה-בייט של מידע ליום, רכב אוטונומי יפיק 4,000 ג'יגה-בייט ליום, מטוסים חכמים יפיקו 20 אלף ג'יגה-בייט ליום ומפעלים חכמים כבר יגיעו ל-1 מיליון ג'יגה-בייט ליום.