שמועה חדשה לפי אינטל (Intel) מתכוונת לדלג לחלוטין על ליתוגרפיית ה-10 ננו-מטר מעבדי ה-Core בהיבט של המעבדים למחשבים שולחניים גרמה לחברה להגיב הפעם. מדובר בטענה לפיה אינטל בעצם 'מורחת את הזמן' עם מעבדי 14 ננו-מטר עד שהיא תהיה מוכנה לייצור של מעבדים בתהליכי ייצור של 7 ננו-מטר.

בטענה הועלתה לראשונה באתר הגרמני HardwareLUXX. לפי אנשי האתר מקורות פנימיים מוכחים טענו שאינטל מתכוונת לדלג על מעבדי ה-10 ננו-מטר בהיבט השולחני מכיוון שהתהליך הנוכחי אינו יכול לספק את התדרים הנדרשים עבור מעבדים שולחניים. מכיוון שכך החברה תשיק עוד דור אחד לפחות של מעבדי 14 ננו-מטר לפני שהיא תגיע לייצור בליתוגרפיה הזעירה יותר ב-2022 תחת שם הקוד Meteor Lake.

עוד פני כן, במהלך 2021, אמורה החברה להשיק לפי האתר דור נוסף של מעבדי 14 ננו-מטר שייקרא Rocket Lake S ויהיה למעשה הבסיס לדור ה-12 של מעבדי ה-Core של החברה. הדור ה-11 אמור להיות Comet Lake-S שיהיה עדכון שולחני של מעבדי ה-Comet Lake שהשיקה לאחרונה החברה עבור מחשבים ניידים, וכבר מצאו את דרכם למחשבים חדשים.

"אנחנו ממשיכים להתקדם יפה ב-10 ננו-מטר, ומפת הדרכים הנוכחית של מוצרי ה-10 ננו-מטר שלנו כוללת גם מחשבים שולחניים", הודיעה החברה ששוב צריכה להתמודד עם שמועות מאין אלו. "התועלות בכל טכנולוגיית ייצור חדשה מתגלות לאורך מוצרים שוניםבכדי לעמוד בדרישות השונות של הלקוחות. לדוגמה, הדור העשירי של מעבדי ה-Core לניידים, Ice Lake, תוכנן כדי לספק ביצועים גרפיים יוצאים מהן הכלל והוא מעניק 2x ביצועים גרפיים תוך שמירה על יעילות צריכת הכוח של הפלטפורמה".

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.