פייסבוק (Facebook) עובדת בימים אלה על אפליקציה חדשה שמציעה שיתוף של יותר מידע עם חברים קרובים, הדומה לסנאפצ'ט, כך מדווח אתר The Verge.

האפליקציה, שנקראת Threads, מתחברת לחשבון האינסטגרם (Instagram) של המשתמש, אך במקום תזרים מבוסס תמונות היא כוללת שיתופים של יותר סוגי תוכן: סטטוסים כמו "חופשי", "עסוק", "צופה בטלוויזיה" ועוד, לצד עדכוני מיקום (לא מדויקים, אלא מילוליים, כגון "בתנועה", "בבית" וכדומה), מהירות ומצב סוללה. זאת כמובן בנוסף לאפשרות לשתף הודעות טקסטואליות, תמונות וסרטונים באמצעות ממשק הצילום של אינסטגרם. חלק מסוגי התכנים ניתנים לשיתוף אוטומטי בכל פרק זמן או לפי מידע מהחיישנים, ללא שהמשתמש יצטרך לעשות דבר.

Illustrated screenshots from Threads, a new messaging app from Facebook and Instagram

כאמור, העדכונים שנשלחים באמצעות Threads, וגם אלה שמוצגים בפיד שלה, הם אלה של המשתמשים שהוגדרו כ"חברים קרובים" בלבד. בנוסף לעדכונים הבלעדיים ל-Threads, מוצגים בה גם הסטוריז של החברים הקרובים מאינסטגרם.

נראה כי חברת הבת של פייסבוק מנסה פעם נוספת להתחרות מול סנאפצ'ט, שצעירים אוהבים לבלות בה זמן רב יותר מזה שהם מבלים ברשת החברתית הצעירה של פייסבוק. הניסיון הקודם בכיוון זה, שבמסגרתו הוציאה החברה את ממשק הצ'ט שלה לאפליקציה נפרדת בשם Direct, הוכתר ככישלון לאחר שלפני כשלושה חודשים הודיעה החברה שהנסיינים התלוננו על הצורך לעבור כל הזמן בין האפליקציה הראשית לאפליקציית ההודעות הפרטיות.

אינסטגרם סירבה להגיב לידיעה.