אינסטגרם לוגו

אינסטגרם (Instagram) תחל לטשטש תמונות בפיד בעלות תוכן רגיש או פוגעני כפי שדווח לה על ידי הגולשים עצמם. הטשטוש יחל על כל התמונות שדווחו ככאלה, אולם עדיין ניתן יהיה לראות את התמונה רק ילחצו עלייה.

בפוסט שפרסמה אינסטגרם בבלוג שלה הודיעה כי מטרת המהלך היא למנוע פגיעה ברגשות הגולשים ולהפוך את הרשת החברתית ל"בטוחה יותר". חשוב לציין כי התמונות שיטושטשו הן אלו שאינן עוברות על חוקי הרשת החברתית, שכן אלו יוסרו באופן מיידי וללא הודעה מוקדמת, אלא אך ורק יהוו כתמרור אזהרה לשאר הגולשים בפיד כדי שאלו לא יתקלו בהן שלא מרצון.

יחד עם זאת, החברה לא פירטה במדויק את סוגי התכנים שייכללו בתכונת הצנזור החדשה, שכן מדובר מטבע הדברים בלא מעט תכנים שעלולים להתפרש בצורה כזו או אחרת אצל גולשים אחרים. אינסטגרם, מצידה, תעבור מדי יום על התמונות שסומנו על-ידי הגולשים כפוגעניות ותחיל עליהן את אפקט הטשטוש.

לצד התמונה שדווחה כפוגענית, תצורף אזהרה שתופיע על-גבי הטשטוש עצמו ובה יכתב: "תמונה זו מכילה תוכן רגיש שאנשים אחרים עלולים לפרש אותו כמעליב או פוגע" (This photo contains sensitive content which some people may find offensive or disturbing). הגולשים המעוניינים להיחשף בכל זאת לתמונה הרגישה, יוכלו ללחוץ על See Photo והיא תוצג במלואה.

אימות דו שלבי לכולם

לצד הידיעה על טשטוש תמונות פוגעניות, הודיעה הרשת החברתית כי מעתה ניתן ניתן יהיה להפעיל את האימות דו שלבי לכלל המשתמשים. דרך האימות תאפשר לכל הגולשים להפעיל אמצעי אבטחה כפול בזמן חיבור ראשוני לחשבון, דבר שיגביר את האבטחה וימנע גניבת חשבונות.