אינסטגרם לוגו

אינסטגרם (Instagram) הכריזה כי תשיק במהלך השבועות הקרובים אפליקציה נוספת המתמקדת בתכני וידאו. האפליקציה, IGTV שמה, תהיה זמינה עבור מכשירי אנדרואיד ו-iOS. בנוסף, תכני הוידאו יהיו זמינים גם דרך האפליקציה הראשית והוותיקה יותר של אינסטגרם, תחת לשונית חדשה שתוקדש לסרטונים. מדובר, בפועל, בסוג של תחרות לגוגל (Google) ולשירות שיתוף הווידאו שלה YouTube.

"הכלים דרכם אנו צופים בווידאו ישנים ולא מעודכנים. תחשבו על זה – אנחנו עדיין צופים בסרטונים בפורמט שנוצר עבור מסכי טלוויזיה בעלי מסך אנכי", הצהיר מנכ״ל אינסטגרם קווין סיסטרום במהלך ההכרזה על האפליקציה החדשה. לדבריו, GTV, תציג סרטונים בפורמט אופקי המותאם למסכי טלפון. בעוד שבאפליקציית אינסטגרם הרגילה ניתן להעלות סרטונים באורך של עד שניות ספורות, IGTV תתמוך בקבצי וידאו באורך של עד עשר דקות לכל המשתמשים, ועד 60 דקות לבעלי פרופיל פופולרי במיוחד – אלו שמכונים משפיעני רשת.

בשלב הראשון האפליקציה לא תתמוך בשידורי וידאו חיים, אם כי באינסטגרם שוקלים אפשרות זו להמשך הדרך. היא גם לא תציג פרסומות, אך גם כאן מדובר במצב זמני בלבד. בין שותפי התוכן שאליהם חברה אינסטגרם לקראת השקת האפליקציה נמצא ערוץ הטבע והמדע נשיונל גיאוגרפיק, מותגים שונים כדוגמת חברת הקוסמטיקה בנפיט (Benefit), ןוגם כמה מאלו שמוגדרים כוכבי אינסטגרם.

היעד לטווח ארוך היא למשוך משתמשים ויוצרים מ-YouTube שנהנה מקהל של 1.9 מיליארד גולשים.

קרא עוד:  וואווי כבר מצאה פתרון תחליפי ל-Google Maps

אינסטגרם, כזכור, נרכשה ב-2012 בידי פייסבוק (Facebook), ומאז קהל המשתמשים שלה צמח ליותר ממיליארד איש ברחבי העולם, וגם זה שיא חדש עליו הכריזה החברה.