אינסטגרם בעברית

גוגל (Google) הסירה לאחרונה 13 אפליקציות מחנות הגוגל פליי (Google Play) לאחר שאלו שימשו האקרים כדי לגנוב פרטי חשבונות של משתמשי אינסטגרם (Instergram).

ההאקרים השתמשו בשיטת הדיוג (Phishing) והתפארו בכך שביכולתן של האפליקציות לעלות את מספר העוקבים, מספר הצפיות בסרטונים, הלייקיים ועוד. כך הם הצליחו לגרום לכמיליון וחצי משתמשים להוריד אותן לפני שהוסרו מהחנות.

על פי הדיווח של חברת אבטחת המידע ESET, ההאקרים יצרו למעשה דף נחיתה זהה לזה הקיים בדף הראשי של אפליקציית אינסטגרם, אלא שבעת מילוי פרטי החשבונות – אלו הועברו ישירות לרשותם של התוקפים. לאחר הפריצה לחשבונות האינסטגרם של המשתמשים, הושתלו פרסומות ומודעות ספאם מבלי שאלו היו מודעים לכך וכן הוסיפו עוקבים שונים, זאת כדי כך להרוויח כסף על גבם. לפי שעה לא ברור הכמות המדויקת של מספר החשבונות שנפרצו, אך ניתן להניח כי לפי כמות ההורדות – מדובר במספר גדול של נפגעים.

רשימת האפליקציות החשודות

אם הורדתם את אחת מהאפליקציות האלו, תוכלו למצוא את אחד הסמלים שלהן תחת היישומים המותקנים שלכם. כמו כן, אפשר לזהות בפעילות חריגה בחשבון אם כמות העוקבים גדלה או שקיבלתם תגובות על סטטוסים שמעולם לא פרסמתם. לכן, אם יש חשש כי חשבונכם נפרץ, יש לשנות את הסיסמה שלכם כבר עכשיו.