החידוש המשמעותי הבא לאפליקציית אינסטגרם (Instagram) נחשף, כרגיל, במסגרת ניסוי שאותו ערכה החברה למספר מוגבל של משתמשים, אך פרטיו כעת ידועים לכל. מסתבר שבפייסבוק (Facebook) מעוניינים להעשיר את תכונת ההודעות הפרטיות (Direct Messages) באפשרות לתגובה מהירה בדמות סמל אימוג'י נבחר, מבין שבע תגובות שונות.

בעוד שכרגע ניתן להגיב לתגובות רק בסמל "לב", כולל הניסוי שש תגובות נוספות: פרצוף מחייך, נדהם, בוכה או כועס, סימן של "לייק" או "אנלייק". תגובות אלו מופיעות מייד תחת ההודעה אליה מגיבים, כך שהמשתתפים בשיחה יכולים לראות אותם בצמוד להודעה שאותה שלחו. פרטי הניסוי במסגרתו ניתנה לחלק מהמשתמשים האפשרות לפרסם תגובות אלו דלפו לרשת, ולאחר מכן גם ניתן אישור רשמי מטעם פייסבוק כי החברה אכן בודקת תכונה זו במהלך הימים האחרונים.

נזכיר כי בפייסבוק כבר הצהירו על תכנית לעתיד לאחד בין כל פלטפורמות השיחה השונות שלה. החברה מעוניינת לאפשר למשתמשי וואטסאפ (Whatsapp), מסנג'ר (Facebook Messanger) ואינסטגרם לשוחח זה עם זה באופן ישיר, מבלי שיאלצו לעבור בין האפליקציות. לצורך כך נדרש כמובן יישור קו בין שלושת האפליקציות בכל הקשור ליכולות השיחה והתגובה.