אחרי ביקורות רבה כלפיה והתעלמות כמעט מוחלטת מהתוכן הפוגעני שבה, אינסטגרם (Instegram) החלה לאמץ את הדרישות להגברת סינון תכנים כלפי ילדים וצעירים.

החל מהיום, אינסטגרם תדרוש ממשתמשים חדשים לספק את תאריך הלידה שלהם, זאת במטרה למנוע מילדים בני 13 ומטה להצטרף. עם זאת, כרגע היא לא תבקש ממשתמשים קיימים לספק את הגיל, מה שקצת מייתר את כל המהלך הזה.

עד כה, משתמשים חדשים לא נדרשו לציין את תאריך הלידה שלהם פרט למקרים שאוחדו חשבונות אינסטגרם ופייסבוק יחדיו. חלק מהמהלך נועד כדי להעמיד את פייסבוק בדרישות של תקנות ההגנה על הפרטיות האירופאי (GDPR), כך שקטינים נדרשים להשלים את יום ההולדת כדי שיוכלו להתחבר לרשת החברתית. מלבד זאת, החברה תאפשר למשתמשים לחסום הודעות ממשתמשים שאינם בין העוקבים וכי ליוצרים ובעלי חשבונות עסקיים יתאפשר להגביל צפייה בתוכן אם הוא לא עומד בקריטריונים של קטינים.

עם זאת יש לציין כי אינסטגרם לא תדרוש אמצעי זיהוי לאימות תאריך הלידה, כך שהמשתמש יכול לציין כל גיל שנראה לו לנכון. ייתכן שבהמשך תכניס החברה פתרונות זיהוי מתקדמים כמו אינטליגנציה מלאכותית כדי לנסות ולשער את גיל יוצר הפרופיל, אולם הדבר טרם הוחלט.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.