הרכישה הגדולה: אינסטגרם

לא מזמן דיווחנו לכם על כך שאפליקצית Instagram הפופולרית הגיעה, אחרי הרבה שמועות ותקוות, למערכת האנדרואיד. כולנו ידענו שהציפיה הכל כך גדולה של משתמשי האנדרואיד לאפליקציה, תהפוך אותה במהרה לאפליקציה פופולרית, אך אף אחד לא שיער שהיא תהיה כל כך פופולרית שכן כבר ביומה הראשון בחנות ה-Google Play היא הצליחה להגיע למספר מפתיע של מיליון הורדות.

עכשיו, מגיעה אלינו הידיעה המשמחת שאפליקצית Instegram, שנמצאת ב-Google Play כבר שישה ימים, חצתה את רף ה-5 מיליון הורדות. לצורך ההשוואה, ל-Instagram ב-iOS לקחו שישה חודשים כדי להגיע ל-5 מיליון הורדות. לא חוכמה גדולה בהתחשב בעובדה שקיימים עשרות מכשירי אנדרואיד ורק שלושה מכשירי iPhone, וגם דיי ברור שחלק מההצלחה נובעת מהפופולריות של האפליקציה עוד כשהייתה בלעדית למכשירי iOS ומהעובדה שהיא מוצעת בחינם.

כשהתחילה Instagram את ההרשמה המוקדמת לאפליקצית האנדרואיד ב-24 למרץ באתר שהכינה במיוחד בשבילה, נרשמו לאתר 430,000 משתמשים אשר רצו לקבל דיווח על התקדמות האפליקציה. לפי נתוני החברה, מדובר בכ-2,000 נרשמים בדקה. נכון לעכשיו, אפליקצית Instagram נמצאת במקומות הראשונים בטבלת המובילים בחנות ה-Google Play, והמובילה ב-Top Free ב-AppStore.

אין ספק שלרכישת Facebook את Instagram יש השפעה גדולה על המתרחש בימים אלו. נראה ש-Facebook ממש חכתה להשקת האפליקציה גם לאנדרואיד לפני שרכשה את החברה. כנראה שמארק צוקרברג יודע משהו שאנחנו לא. (מקור)